Чи перейде Україна на МКФ? Як це відбуватиметься? Чи будуть проходити відповідні фахівці навчання? Чи не вплине це на людей з інвалідністю, чи не стане складніше?
Ці та інші питання розглядались вчора під час консультаційної онлайн зустрічі «Міжнародна класифікація функціонування, обмеження життєдіяльності та здоров’я (МКФ)», яку організувала та провела Національна Асамблея людей з інвалідністю України в рамках проекту «Права жінок з інвалідністю в умовах децентралізації».
Про те, що таке Міжнародна класифікація функціонування та інші питання розповіла учасникам зустрічі лекторка, професорка Дніпровського медичного університету, завідуюча кафедри МСЕК, національний тренер – Інна Борисова.
Зазвичай в медичній команді сьогодні в більшості використовується Міжнародна класифікація хвороб (МКХ-10) МКФ – концептуальна структура, яка забезпечує систематизацію даних про функціонування людини та взаємозв’язок між нею або її станом здоров’я, факторами навколишнього середовища та особистісними факторами.
Безумовно, МКФ – сучасний підхід до визначення ступеню обмеження життєдіяльності людини, вона застосовується для усіх людей, незалежно від
Про важливість даної теми зазначила Урядова уповноважена з прав осіб з інвалідністю Тетяна Баранцова: «Нас, людей з інвалідністю, батьків, громадські організації, мене як посадову особу, ця тема надзвичайно турбує. Я розумію, що це буде непросто, але рухатися необхідно: за цим сучасність, за цим цивілізація, за цим, взагалі-то є відношення до людини. Ми формуємо новий підхід суспільства на потреби осіб з інвалідністю…»
Для впровадження МКФ нам необхідні фахівці з даного питання в різних сферах, навчання лікарів, користувачів, необхідно підвищувати освіченість суспільства.
В рамках проєкту це був перший захід з даної тематики і у наступному році ми будемо продовжувати цикл консультацій щодо впровадження МКФ в Україні.
Чекаємо вас на наступних заходах.
Команда НАІУ