Чи перейде Україна на Міжнародну класифікацію функціонування?

Чи перейде Україна на Міжнародну класифікацію функціонування?
10 Грудня 2021
Друкувати цю новину

Чи перейде Україна на МКФ? Як це відбуватиметься? Чи будуть проходити відповідні фахівці навчання? Чи не вплине це на людей з інвалідністю, чи не стане складніше?

Ці та інші питання розглядались вчора під час консультаційної онлайн зустрічі «Міжнародна класифікація функціонування, обмеження життєдіяльності та здоров’я (МКФ)», яку організувала та провела Національна Асамблея людей з інвалідністю України в рамках проекту  «Права жінок з інвалідністю в умовах децентралізації».

Про те, що таке Міжнародна класифікація функціонування та інші питання розповіла учасникам зустрічі  лекторка, професорка Дніпровського медичного університету, завідуюча кафедри МСЕК, національний тренер – Інна Борисова. 

Зазвичай в медичній команді сьогодні в більшості використовується Міжнародна класифікація хвороб  (МКХ-10) МКФ – концептуальна структура, яка забезпечує систематизацію даних про  функціонування людини та взаємозв’язок між нею або її станом здоров’я, факторами навколишнього середовища та особистісними факторами.

Безумовно, МКФ – сучасний підхід до визначення ступеню  обмеження життєдіяльності людини, вона застосовується для усіх людей, незалежно від

Про важливість даної теми зазначила Урядова уповноважена з прав осіб з інвалідністю Тетяна Баранцова: «Нас, людей з інвалідністю, батьків, громадські організації, мене як посадову особу, ця тема надзвичайно турбує. Я розумію, що це буде непросто, але рухатися необхідно: за цим сучасність, за цим цивілізація, за цим, взагалі-то є відношення до людини. Ми формуємо новий підхід суспільства на потреби осіб з інвалідністю…»

Для впровадження МКФ нам необхідні фахівці з даного питання в різних сферах, навчання лікарів, користувачів, необхідно підвищувати освіченість суспільства.

В рамках проєкту це був перший захід з даної тематики і у наступному році ми будемо продовжувати цикл консультацій щодо впровадження МКФ в Україні.

Чекаємо вас на наступних заходах.

Команда НАІУ

  Категорія: