Чому Європейський Союз досі не криміналізував примусову стерилізацію?

Чому Європейський Союз досі не криміналізував примусову стерилізацію?
8 Лютого 2024
Друкувати цю новину

Європейський форум інвалідності сильно стурбований тим, що правлячі інституції Європейського Союзу досі не ввели кримінальну відповідальність за примусову стерилізацію жінок та дівчат з інвалідністю. Більше того, Європейські інституції вирішили не вводити кримінальної відповідальності за подібну практику, тим самим, не виконавши угоду, яку було досягнуто згідно з Директиви про боротьбу з насильством по відношенню до жінок та дівчат з інвалідністю.

Як відомо, примусова стерилізація людей з інвалідністю є грубим порушенням прав людини, тому давньої вимогою Єврофоруму була заборона подібної практики, і ця директива надала унікальну можливість зробити це на рівні Європейського Союзу. ЄС змарнував цей шанс, щоб забезпечити захист своїх громадян від шкоди. Особливо Єврофорум відзначає небажання ряду європейських країн у Раді ЄС поступитися цій вимозі.

Слід зазначити, що ця директива забезпечить деякі покращення прав жінок і дівчат з інвалідністю. Проте криміналізація примусової стерилізації в Європейському Союзі разом із визначенням зґвалтування на основі згоди значно покращили б життя незліченної кількості жінок і дали б зрозуміти, що права жінок з інвалідністю мають значення.

Наразі є список європейських країн, у законодавстві яких ця практика дозволена:

  • Португалія (де також дозволяється примусова стерилізація неповнолітніх осіб з інвалідністю)
  • Чехія (де також дозволяється примусова стерилізація неповнолітніх осіб з інвалідністю)
  • Угорщина (де також дозволяється примусова стерилізація неповнолітніх осіб з інвалідністю)
  • Болгарія
  • Кіпр
  • Хорватія
  • Данія
  • Естонія
  • Фінляндія
  • Латвія
  • Литва
  • Словаччина

За словами Піркко Махламякі, голови Комітету жінок з питань інвалідності Європейського форуму: «Це мало бути очевидним кроком заборонити таку варварську практику, припинити стерилізацію жінок проти їх волі та без їх відома чи згоди. Держави повинні діяти відповідно до вимог жінок з інвалідністю та забезпечувати їхні права, а не приймати рішення від їхнього імені!».

Відповідно до інформації з останнього раунду переговорів, удосконалення включають: створення обтяжуючих обставин, коли злочин вчинено проти жінки чи дівчини з інвалідністю, інструкції для органів, які діють у кримінальних провадженнях, у тому числі щодо поводження з жертвами з інвалідністю- делікатний спосіб та доступність послуг для постраждалих і підтримки для жінок і дівчат з інвалідністю, включаючи особисту допомогу, а також цільові профілактичні заходи та інформацію, представлену в форматах, доступних для людей з інвалідністю. Інформація буде підтверджена, коли Форум отримає доступ до остаточного тексту.

Пов’язані документи

Європейський форум з питань інвалідності – припинити примусову стерилізацію в Європейському Союзі

Європейське жіноче лобі «Досягнуто угоди щодо першого закону ЄС про насильство щодо жінок»

Прес-реліз Європейського парламенту «Перші в історії ЄС правила боротьби з насильством щодо жінок: угода досягнута»

 

Контакти

Андре Фелікс

Координатор комунікацій

andre.felix@edf-feph.org

Марін Улдрі

Координатор політики прав людини

marine.uldry@edf-feph.org

 

Оригінал статті за посиланням