Відбулось засідання Комітету ВРУ з питань соціальної політики та захисту прав ветеранів

Відбулось засідання Комітету ВРУ з питань соціальної політики та захисту прав ветеранів
1 Квітня 2021
Друкувати цю новину

Вчора, 31 березня 2021 року, в онлайн режимі відбулося засідання Комітету Верховної Ради України з питань соціальної політики та захисту прав ветеранів під головуванням Третьякової Г. М. На запрошення Комітету участь у засіданні взяла Генеральний Секретар Національної Асамблеї людей з інвалідністю України Вікторія Назаренко.

Під час засідання членами Комітету розглянуто низьку питань щодо нормативно-правових актів, зокрема положень проєкту Закону України ,,Про внесення змін до статті 2 Закону України «Про державну соціальну допомогу особам з інвалідністю з дитинства та дітям з інвалідністю, щодо підвищення дітям з інвалідністю, постраждалим від вибухонебезпечних предметів, розміру державної соціальної допомоги» (реєстр. N 3573 від 02.06.2020), прийнятого Верховною Радою України в першому читанні 01 грудня 2020 року.

Необхідно зазначити, що під час підготовки законопроєкту до другого читання Головою підкомітету з питань соціального захисту і реабілітації осіб з інвалідністю та регулювання діяльності їхніх підприємств і громадських об’єднань Комітету ВРУ з питань соціальної політики та захисту прав ветеранів було проведено низку робочих засідань.

На них обговорено пропозиції народних депутатів України до другого читання. НАІУ підтримує та дякує народним депутатам України, які запропонували суттєве збільшення розміру державної соціальної допомоги зазначеній категорії осіб.

За результатами обговорення за участю представників офісу Уповноваженого Президента України з прав осіб з інвалідністю, Мінсоцполітики, Мінветеранів, громадської організації «Ерлайт» (опікується проблемами цивільних постраждалих осіб),  НАІУ та інших підтримано пропозицію щодо «Розмір державної соціальної допомоги на дітей з інвалідністю віком до 18 років, постраждалих від вибухонебезпечних предметів, підвищується на 50 відсотків розміру державної соціальної допомоги на дітей з інвалідністю віком до 18 років з урахуванням всіх інших надбавок, підвищень, сум індексації та інших доплат, в тому числі передбачених Кабінетом Міністрів України, та на підставі визначених ним документів.

Зв’язок інвалідності з пораненням чи іншим ушкодженням здоров’я від вибухонебезпечних предметів, отриманим дітьми з інвалідністю до 18 років, встановлюється лікарсько-консультативними комісіями закладів охорони здоров’я у порядку, визначеному Кабінетом Міністрів України на підставі рішення про встановлення факту одержання дитиною ушкодження здоров’я від вибухонебезпечних предметів, прийнятого міжвідомчою комісією, утвореною центральним органом виконавчої влади, що забезпечує формування та реалізує державну політику у сфері соціального захисту ветеранів війни».

Чекаємо на прийняття важливо законопроєкту.

  Категорія: