Близько 400 особливих дітей із усіх районів столиці стали учасниками новорічного казкового дійства в КМДА

Близько 400 особливих дітей із усіх районів столиці стали учасниками новорічного казкового дійства в КМДА
6 Січня 2017
Друкувати цю новину

Близько 400 особливих дітей із усіх районів столиці стали учасниками новорічного казкового дійства. Другий рік поспіль новорічне свято для них влаштовують Київська міська державна адміністрація в партнерстві з Фондом Олени Пінчук «АНТИСНІД» за підтримки компанії Кока-Кола Україна та зі смачними призами від МакДональдз.

Близько 400 особливих дітей із усіх районів столиці стали учасниками новорічного казкового дійства в КМДА

Зранку діти, обмежені у можливостях пересування, та ВІЛ-позитивні діти, які є клієнтами мережі Київського міського центру соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді, у супроводі батьків відвідали новорічне містечко на Софійській площі та сфотографувалися зі Святим Миколаєм. Згодом у Колонній залі КМДА маленьким киянам показали новорічні вистави, після чого всі запрошені отримали святкові подарунки.

«Сьогоднішнім новорічним святом ми продовжуємо розширювати безбар’єрний простір у столиці для дітей з інвалідністю. Ми хочемо, щоб вони відчували себе повноцінними членами громади. Проведення свята – це лише невеличка частинка клопіткої роботи в цьому напрямі. Хочу зазначити, що Київ уже зараз є лідером із забезпечення дітей з інвалідністю якісною освітою. Сьогодні в столиці відкрито близько 200 інклюзивних і спеціалізованих класів у школах і більше півсотні груп у дитячих садках, що забезпечують інклюзивне навчання, діють дві спеціалізовані ДЮСШ», – прокоментувала заступник голови КМДА Ганна Старостенко.

Діти з інвалідністю не залишилися осторонь новорічних свят, долучившись до святкових заходів, влаштованих столичною міською адміністрацією, вони отримали заряд позитивних вражень, справжнього новорічного настрою та відчули себе повноправною частиною дитячої спільноти столиці, додала заступник голови КМДА.

«Завданням нашого фонду завжди була максимальна інтеграція особливих дітей у нормальне життя. Діти з ВІЛ і діти з інвалідністю мають право відвідувати ті ж самі садочки, школи та свята, що і всі інші діти. Саме тому вже багато років ми намагаємося не лише створити сприятливі умови задля їх інтеграції, але й підвищувати рівень обізнаності українців щодо потреб цих дітей. Свято на площі – це можливість подарувати різдвяні емоції дітям і створити для киян можливість додати у дитячі життя трохи світла та тепла», – сказала директор Фонду Олени Пінчук «АНТИСНІД» Ольга Руднєва.

Нагадаємо, що 27 грудня мер Києва Віталій Кличко відкрив у Києві перший і поки єдиний в Україні сучасний центр соціальної реабілітації дітей з інвалідністю на вулиці Олени Теліги, 37-Г, в якому щоденно зможуть проходити реабілітацію близько 70 дітей. Окрім того, психологи та реабілітологи центру консультуватимуть близько 200 дітей на місяць, що перебувають на постійній реабілітації вдома. Тут проходитимуть соціальну реабілітацію діти від народження до 18 років, які отримали статус особи з інвалідністю, діти з фізичними та розумовими порушеннями.

Створюючи безбар’єрний простір у столиці, київська влада зараз закуповує трамваї із низькою підлогою та висуває умови забудовникам, щоб усі будівлі, які вводяться в експлуатацію, були облаштовані пандусами та всім необхідним для зручного пересування людей з інвалідністю.

Одним із найбільш пріоритетних завдань для міста є створення безбар’єрного простору в усіх закладах освіти, що передбачає встановлення пандусів, обладнання закладів ліфтами, спеціальними дверима та кімнатами відпочинку. Наразі пандуси встановлено у 86 навчальних закладах. Також обладнаний пандусами та ліфтом Київський університет імені Бориса Грінченка.

На базі Інституту педагогічної післядипломної освіти Київського університету імені Бориса Грінченка створено науково-методичний та ресурсний центр інклюзивної освіти – «Інклюзивний ресурсний центр», що надає методичну підтримку у забезпеченні якісної освіти для дітей та молоді з інвалідністю учасникам навчально-виховного процесу та батькам. Аналогічний центр створюється й на базі Київської міської психолого-медико-педагогічної консультації. Рішенням Київської міської ради у 2015-2016 навчальному році створено перший комунальний дошкільний навчальний заклад «Центр розвитку дитини «Я + сім’я» з групами для дітей із синдромом Дауна, розладами спектру аутизму, важкими порушеннями мовлення. Усього в Центрі буде функціонувати 11 груп на 50 місць із короткотривалим перебуванням.

Довідкова інформація про Фонд Олени Пінчук «АНТИСНІД»

Фонд Олени Пінчук «АНТИСНІД» активно співпрацює із київською владою у боротьбі з епідемією ВІЛ/СНІДу. У листопаді 2016 року він оголосив про старт нового проєкту, в рамках якого на лікування візьмуть більше тисячі ВІЛ-позитивних людей у Києві. Бюджет проєкту – більше 6,5 мільйонів гривень. Оператором закупівель стане партнер фонду – Всеукраїнська мережа людей, які живуть с ВІЛ. Вона звернулася до фонду з пропозицією підтримати проєкт лікування в Києві у 2017-2018 роках. Ціль цього проєкту – прискорити доступ ВІЛ-позитивних людей до терапії, яка рятує життя, та за максимально короткий час представити в Україні новітній препарат для АРВ-терапії. Лікування буде проводитися на базі Київського міського центра СНІДу.

У Східній Європі це перший прецедент участі приватного фонду в програмі лікування. До цього часу в Україні програма антиретровірусної терапії фінансувалася виключно за кошти державного бюджету та міжнародних організацій. Завдяки появі приватного партнера, в нашій країні вперше почнеться лікування новітнім препаратом шостого покоління (зараз лікування проводиться препаратами четвертого покоління), а вартість лікування знизиться вдвічі. Дотримуючись такої практики, вже у 2018 році Україна зможе без додаткових витрат удвічі збільшити кількість пацієнтів, які отримують життєво важливе лікування.

Також вперше в своїй історії Україна отримає можливість лікувати пацієнтів за такою сенсаційною низькій ціні – 170 доларів за річний курс. Зараз курс лікування в Україні коштує в середньому 360 доларів. Завдяки новому підходу, піонером якого стане фонд, для нашої країни відкриється можливість, не витрачаючи ресурсів, удвічі збільшити охоплення АРВ-терапією ВІЛ-інфікованих людей. Це буде один із найважливіших результатів ініціативи, яка повністю змінить ситуацію в боротьбі з епідемією.

КМДА

  Категорія: