Більшість людей з інвалідністю для онлайн-операцій використовують мобільні пристрої

Більшість людей з інвалідністю для онлайн-операцій використовують мобільні пристрої
18 Грудня 2023
Друкувати цю новину

Більшість людей з інвалідністю при здійсненні важливих онлайн-операцій використовують мобільні пристрої, повідомляє Укрінформ.

Про це свідчать результати дослідження «Використання допоміжних технологій людьми з інвалідністю», презентовані під час пресконференції в Медіацентрі Україна-Укрінформ.

“Якщо говорити про якісь важливі онлайн-операції, зокрема, отримання державних послуг та отримання банківських послуг, то більшість надає перевагу користуванню смартфоном. Це важливо враховувати і в першу чергу створювати продукти для мобільних пристроїв”, – зазначив експерт UNDP (United Nations Development Programme – ПРООН) з питань цифрової доступності та автор дослідження Дмитро Попов.

Зокрема, мобільні пристрої використовують 53,4% користувачів, комп’ютер – 21,8%, 16,3% людей відповіли, що для них немає різниці, чим користуватися, а 8,5% не здійснюють онлайн-операцій.

Згідно з дослідженням, 48,5% осіб з інвалідністю використовують комп’ютер для перегляду вебсайтів, а 46,3% – смартфон.

Дослідження засвідчило, що найпопулярнішим мобільним пристроєм серед людей з інвалідністю є смартфон з операційною системою Android. Найпопулярнішою настільною системою є Windows.

Лише 17% респондентів зазначили, що їм доступні всі необхідні технології. А серед недоступних найбільш затребуваними є п’ять технологій: банкомати із голосовим виведенням (52,8%); медичне обладнання з голосовим виведенням (37,5%); вдосконалення синтезаторів української мови (27%); брайлівський дисплей (25,4%); платна програма зчитування з екрана (скрінрідер) – 18,2%.

Дослідження провели з ініціативи Міністерства цифрової трансформації України за підтримки уряду Японії в межах «Проєкту підтримки Дія», що реалізується UNDP за фінансування Швеції.

Дослідження проводилося з 28 серпня до 17 вересня 2023 року і складалося з двох компонентів: онлайн-опитування (307 респондентів) та глибинних інтерв’ю (6 експертів). Усі опитані респонденти мають функціональні порушення, 84,4% з них вказали порушення зору різного ступеня.

Фото: Getty Images

  Категорія: