2 грудня 2014 року у відділенні фізичної реабілітації Українського науково-дослідного інституту протезування, протезобудування та відновлення працездатності (УкрНДІпротезування) м. Харкова відбулася зустріч з журналістами щодо студентського благодійного проєкту ІХ Аукціон надій «Рухаюсь-живу».
Молодь прагне допомогти реабілітації українців, які страждають паралічем нижніх кінцівок та тіла. Одним з прогресивних способів допомоги такій групі осіб з інвалідністю є придбання динамічних параподіумів.
В Університеті банківської справи (м. Київ) Національного банку України (далі – УБС НБУ) уже вдев’яте стартував наймасштабніший благодійний студентський захід України «Аукціон надій». Цього року його назва – «Рухаюсь – живу». Мета – збір коштів для придбання динамічних параподіумів для реабілітації хворих в УкрНДІпротезування.
Директор УКрНДІпротезування Антоніна Салєєва зауважила, що параподіум дозволяє не тільки самостійно пересуватися і стояти, а й нормалізує роботу фізіологічних систем організму, а також роботу серцево-судинної і дихальних систем. Він показаний при травмах спини і хребта, ДЦП та інших неврологічних захворювань, що обмежують можливості самостійного пересування пацієнта. Параподіум дає змогу людям з обмеженими можливостями самостійно рухатись, відкриває перед ними нові перспективи для соціалізації та комунікації. Зокрема, наразі це обладнання вкрай необхідне для бійців АТО, які отримали важкі поранення спини та кінцівок і втратили можливість самостійної ходи. На сьогодні реабілітацію в УКрНДІпротезування проходять 9 мирних жителів Донбасу та 2 бійця АТО, які отримали серйозні поранення. Раціональне забезпечення сучасними протезно-ортопедичними засобами дозволяє спеціалістам повернути до повноцінного життя більше 80% пацієнтів. Параподіуми можна придбати в Європі, але інститут не має коштів для їх придбання, тому що вартість одного апарату 80 тис. грн. До того ж, більшість з них були куплені давно і вже встигли зноситися. Антоніна Салєєва відмітила, що дуже приємно, що молодь не байдужа до проблем інвалідності та готова допомогти у їх вирішенні.
На думку, голови координаційної ради Харківського інституту банківської справи УБС НБУ Катерини Кебедової, інвалідність – це проблема кожного суспільства, на яку не можна заплющувати очі, тому студенти прагнуть в рамках благодійного студентського IXАукціону надій “Рухаюсь-живу” закупити необхідні динамічні параподіуми різного типорозміру – це 4 прилади різної висоти, які дозволяють охопити пацієнтів із вадами руху різних вікових груп. Вона проінформувала про благодійний флеш-моб «Move good», що передбачає зйомку обраним колективом короткого відео танцю чи руханки вільної форми, передача естафети іншим та перерахування коштів на благодійний рахунок акції.
Інвалідність як соціальне явище притаманна кожній державі. На сьогодні рівень інвалідизації жителів планети сягає показника в понад мільярд осіб або 15%. В Україні чисельність осіб з інвалідністю становить 2 788 226 осіб або 6,1 % від загальної чисельності населення нашої держави. Ці дані красномовно свідчать про гостроту та поширеність проблеми інвалідності.
В Україні за даними Міністерства соціальної політики України за 2006-2009 рр. спостерігалося зменшення чисельності осіб з інвалідністю з майже 2,5 млн. осіб до 2,4 млн. осіб, а за 2009-2013 рр. відбулося їх збільшення до 2,79 млн. осіб, що склало 6,1% від загальної чисельності населення, проти 5,3% у 2006 р.
Благодійний «Аукціон надій» відбудеться у Харківському інституті банківської справи УБС НБУ 24 грудня 2014 року. На продаж виставлять лоти від відомих українців – вироби ручної роботи, сертифікати на послуги, мистецькі речі. Для гостей Аукціону пройде показ модних речей з національною символікою.
Не будь байдужим! Рухайся- живи!
Відео флеш-мобу студентів:
– Харківського інституту банківської справи
– Черкаського інституту банківської справи
– Львівського інституту банківської справи
– Інституту магістерської та післядипломної освіти
****
Університет банківської справи Національного банку України вищий навчальний заклад, який має IV рівень акредитації, створений відповідно до Розпорядження Кабінету Міністрів України від 24.06.2006р. Університет банківської справи НБУ об’єднує чотири інститути у Харкові, Львові, Черкасах та Інститут магістерської та післядипломної освіти у м. Києві.
Про Аукціон
„Аукціон надій” – щорічний наймасштабніший щорічний благодійний захід, який проводять студенти Університету банківської справи НБУ.
Зазвичай, лотами на Аукціоні виставляються речі відомих в Україні осіб – авторитетних осіб з галузей політики, економіки, культури, шоу-бізнесу, спорту тощо.
Нагороди:
Контактна особа:
Панченко Ольга Вікторівна
Відділ маркетингу та зв’язків із засобами масової інформації Університету банківської справи Національного банку України тел.: +38 (067)909 10 82, +38 (044) 230 16 03 E-mail: olga.panchenko@ubs.gov.ua