На минулому тижні Буковину з моніторинговим візитом відвідали координаторка Центральної і Східної Європи Європейського форуму інвалідності (EDF) Філліпа Такер, представники Християнської місії незрячих (CBM) Тіль Кюстер і Юлія Бльозер та програмна директорка Національної Асамблеї людей з інвалідністю України Лариса Байда. Візит проходить в рамках реалізаціїї в Україні проєкту «Мультисекторальна гуманітарна допомога з урахуванням інвалідності для внутрішньопереміщених осіб, репатріантів, ветеранів та приймаючих громад в Україні» (далі – Проєкт). Сторожинецька та Мамаївська громади Чернівецької області є пілотними регіонами проєкту.
Протягом трьох днів візиту відбулися ряд активностей, зокрема:
У ході зустрічей та візитів було висвітлено багато питань щодо підтримки людей з інвалідністю, людей похилого віку, ветеранів в області. Обговорено позитивний досвід Чернівецької області щодо створення безперешкодного доступу до медичних та соціальних послуг, психосоціальну підтримку для ветеранів, а також потреби, з якими стикаються люди з інвалідністю, розглянуто шляхи співпраці у 2024 -2025 роках.
Також, окреслено найактуальніші напрямки, які будуть вписані в Проєкт НАІУ, що реалізується в області завдяки підтримці EDF та CBM.
Проєкт «Мультисекторальна гуманітарна допомога з урахуванням інвалідності для внутрішньопереміщених осіб, репатріантів, ветеранів та приймаючих громад в Україні» реалізує Національна Асамблея людей з інвалідністю України за фінансової підтримки Федерального міністерства закордонних справ Німеччини (GFFO), Християнської місії незрячих (CBM) та Європейського форуму інвалідності (EDF).
Його мета – покращити умови життя та доступ до інклюзивної гуманітарної допомоги у сферах харчування, засобів до існування, захисту та охорони здоров’я, включаючи психічне здоров’я для осіб з інвалідністю (дітей, сімей, які виховують дітей з інвалідністю, жінок та чоловіків), ВПО, які перебувають у групі ризику, осіб з інвалідністю, які повернулися в Україну, військових, які постраждали внаслідок війни, людей похилого віку, зокрема самотніх, дорослих дітей в державних інституціях.
Ми продовжуємо привертати увагу до питань захисту прав людей з інвалідністю, людей похилого віку. Робимо усе, щоб покращити умови життя цих людей, забезпечити доступність у малих містах і селах, а ще — подбати про включення та залучення цих громадян до процесів прийняття рішень, які їх стосуються.
Проєкт триває у межах 6 громад Волинської, Полтавської та Чернівецької областей.
Працюємо разом, розвиваємо інклюзивні громаді та робимо людей з інвалідністю видимими!
Ця публікація створена за фінансової підтримки Федерального міністерства закордонних справ Німеччини (GFFO), CBM та EDF. Погляди, висловлені в матеріалі, належать Національній асамблеї людей з інвалідністю України і тому жодним чином не можуть вважатись офіційною думкою фінансового партнера, CBM та EDF.