Уже понад 8 років Національна Асамблея людей з інвалідністю всіляко намагається привернути увагу органів влади до проблеми недоступності захисних споруд цивільного захисту для маломобільних осіб. В умовах воєнного стану підтвердилася не лише їхня бар’єрність, а й незабезпеченість у переважній більшості з них безпеки для людей, які перебувають всередині.
З урахуванням нових викликів та через відсутність належної реакції влади на окреслену проблему фахівцями НАІУ проведено аналіз законодавства з питань, які стосуються фонду захисних споруд цивільного захисту, у результаті якого виявлено велику кількість прогалин і віджилих положень.
З метою виправлення ситуації НАІУ звернулася до Кабінету Міністрів України із проханням надати доручення профільним органам державної влади негайно переглянути відповідне законодавство з урахуванням потреб усіх категорій населення, зокрема й осіб з інвалідністю та інших маломобільних груп населення.