Три ключових підходи для реалізації прав осіб з інвалідністю відповідно до Конвенції ООН про права осіб з інвалідністю.
«Розумне пристосування означає внесення, коли це потрібно в конкретному випадку, необхідних і підхожих модифікацій та коректив, що не становлять непропорційного чи невиправного тягаря, для цілей забезпечення реалізації або здійснення особами з інвалідністю нарівні з іншими всіх прав людини і основоположних свобод»
Конвенція ООН про права осіб з інвалідністю
У законодавстві України термін «розумне пристосування» вживається відповідно до Конвенції ООН про права осіб з інвалідністю. Термін «розумне пристосування» застосовується у різних сферах для подолання бар’єрів, які виникають у конкретної людини. Цей принцип спрямований на досягнення індивідуальної справедливості з урахуванням людської гідності та самостійності. Відмова в розумному пристосуванні є дискримінацією.
Завантажити у PDF форматі
Доступність – забезпечення людям з інвалідністю доступу на рівні з іншими до фізичного оточення, транспорту, інформації, зв’язку, зокрема інформаційно- комунікаційних технологій і систем, а також до інших об’єктів та послуг відкритих, або таких що надаються населенню, як у міських та сільських районах.
Ланцюг доступності
Архітектура – Транспорт – Інформація – ІКТ – Комунікація – Послуги
Універсальний дизайн – це дизайн предметів, середовища, програм та послуг, покликаний зробити їх максимально придатними для використання усіма людьми без необхідності пристосування чи спеціального дизайну.
Сім принципів універсального дизайну
Інфографіку розроблено в рамках програми «Національне партнерство – узгоджена доступність».
Програма реалізується громадською спілкою «Всеукраїнське громадське об’єднання «Національна Асамблея людей з інвалідністю України» за фінансової підтримки Фонду соціального захисту осіб з інвалідністю за рахунок коштів Державного бюджету України.