Херсонка Єлизавета Мерешко 25 серпня здобула золото для України на Паралімпійських іграх у Токіо. Спортсменка стала кращою у плаванні на дистанції 50 метрів вільним стилем. У фан-зоні, яку облаштували в одному з торговельно-розважальних центрів Херсона, тут зібралися спортсмени з інвалідністю і провели турнір з бочча.
Віктор Булка – голова громадської організації людей з інвалідністю “ВЕЛІД” (член НАІУ). Під час Паралімпійських ігор він – ведучий у фан-зоні. Олімпіаду, каже, дивиться і вболіває за українських спортсменів.
“Цього року особлива для мене така подія. З перших днів такі емоції, коли дізнався, що наші паралімпійці вже виграли і срібло, і бронзу, а головна подія, що зробила мій день – це, коли я дізнався, що наша плавчиня, чемпіонка світу з плавання Єлизавета Мерешко виграла золото. Це неймовірно”, – каже Віктор Булка.
Початок Паралімпійських ігор у фан-зоні вирішили відзначити турніром з бочча, розказує директор дитячо-юнацької школи для осіб з інвалідністю Руслан Малашенко. Участь у змаганні взяли близько 20 спортсменів з інвалідністю.
“Було прийнято рішення провести сьогодні з нагоди відкриття Паралімпійських ігор і підтримки наших спортсменів турнір з бочча серед осіб з інвалідністю”, – говорить Руслан Малашенко.
За словами радника голови обласної ради з патронатної служби Романа Панасюка, на Херсонщині вперше відкрили таку фан-зону, де кожен може взяти участь і надати допомогу нашим спортсменам. Девіз паралімпіади: “Ваша підтримка – наша перемога”.
Херсонець Микола Щукін розповідає, що у цій фан-зоні дивиться Паралімпійські ігри.
“Я і мій син – люди з інвалідністю, тому із задоволенням спостерігаємо за нашими спортсменами”, – говорить чоловік.
Віталій Клєтной у бочча грає більше ніж 10 років. Цей вид спорту, говорить чоловік, йому підходить. Сьогодні вирішив взяти участь у турнірі та підтримати українських спортсменів.
Серед спортсменів, які сьогодні змагаються, Михайло Лебєдєв. Для чоловіка ці Паралімпійські ігри особливі, бо участь у них бере його дружина. Яна Лебєдєва представляє Україну у легкій атлетиці.
“Я дуже-дуже хвилююся. Ми готувалися 7 років, щоб виступити на цих Паралімпійських іграх. Японці – хороша нація, чудово приймають, вітають. Неймовірна атмосфера. На цій паралімпіаді починається новий відлік епохи людей з інвалідністю, яка називається “We are the fifteen”. Це означає, що нас 15 %. населення земної кулі”, – розказав Михайло Лебєдєв.
Суспільне Херсон