Регіональний координатор взаємодії з громадськістю Уповноваженого ВРУ з прав людини у Вінницькій області Наталія Гурковська взяла участь в онлайн – засіданні Міжвідомчої комісії «Про організацію надання соціальних послуг особам, які страждають на психічні розлади та довготривало перебувають у закладах з надання психіатричної допомоги», що організована за розпорядженням голови Вінницької облдержадміністрації.
Учасники засідання – перша заступниця голови Вінницької ОДА, в. о. директора Департаменту соціальної та молодіжної політики, начальниця управління розвитку соціальних послуг та взаємодії з ОТГ Департаменту соціальної та молодіжної політики, директор КНП “Вінницька обласна клінічна психоневрологічна лікарня ім. академ. О.І. Ющенка Вінницької обласної ради, директор Регіонального центру з надання безоплатної вторинної правової допомоги у Вінницькій області та інші.
Під час робочої зустрічі порушувались нагальні питання щодо консолідації зусиль усіх органів виконавчої влади, задля забезпечення розв’язання виявлених проблем, з якими стикнулися особи з психічними розладами. Наведено приклади, коли особу, яка тривалий термін перебувала в психіатричному закладі, визнавали померлою та розпоряджались її майном; ідентифікації та паспортизації осіб з психічними розладами, переведення в психоневрологічні інтернати або інтернати для осіб з інвалідністю тощо.
Напрацьовано подальші спільні кроки щодо усунення порушень прав.
Секретаріат Уповноваженого Верховної Ради України з прав людини