Всесвітній день боротьби з інсультом

Всесвітній день боротьби з інсультом
29 Жовтня 2020
Друкувати цю новину
Щороку 29 жовтня в Україні і світі відзначається Всесвітній день боротьби з інсультом.

День заснований у 2006 році Всесвітньою організацією боротьби з інсультом (WSO), яка об’єднує представників з 85 країн.

Інсульт – захворювання, яке розвивається внаслідок раптового припинення кровопостачання частини головного мозку або крововиливу в порожнину черепа та стискання тканини мозку кров’ю. Наслідком цього є порушення функціонування та загибель нервових клітин ураженої ділянки, що, в свою чергу, викликає порушення або втрату функцій тих частин тіла, якими вони керують. Залежно від локалізації враження можливе порушення мови, чутливості, рухової функції, зору, пам’яті та ін. Термінове розпізнавання ознак інсульту та звернення за кваліфікованою медичною допомогою впродовж 3-6 годин від його початку дозволяє зберегти життя хворого та попередити розвиток важких наслідків. Нині ця недуга є однією з головних причин смертності та інвалідності у світі.

За даними Української асоціації боротьби з інсультом, в Україні щороку діагностують близько 140 тисяч випадків цієї хвороби. Тільки 20% українців після інсульту повертаються до нормального життя.

Головне завдання заходів цього дня – підвищення обізнаності світової спільноти про проблему інсульту, важливість правильного і своєчасного надання першої допомоги і про профілактичні заходи.

Перша допомога при інсульті – обов’язкова госпіталізація! Виклик карети швидкої допомоги. Пам’ятайте: під час інсульту кожна хвилина має значення! Швидке лікування може зменшити пошкодження головного мозку, яке може стати результатом інсульту. Знаючи ознаки і симптоми інсульту, ви можете вжити швидких заходів і, можливо, врятувати життя – може навіть своє власне.

Симптоми інсульту: раптова поява слабкості в м’язах або оніміння однієї половини тіла (обличчя, рука, нога); раптове порушення мови; раптове порушення зору, роздвоєння предметів; раптова втрата рівноваги, через що хворий не може йти (найчастіше в поєднанні з нудотою та / або втратою свідомості); раптовий сильний головний біль без явної причини (такого болю раніше ніколи не було).

Одне з головних завдань при профілактиці інсульту – стежити за своїм здоров’ям, не забувати систематично перевіряти артеріальний тиск (особливо, якщо є схильність до підвищення), відвідувати лікаря, займатися розвитком нормальної фізичної активності і стежити за своїм харчуванням. Ваше здоров’я – перш за все у ваших руках.

Джерело

 

  Категорія: