Батьківські вересневі активності

Батьківські вересневі активності
15 Жовтня 2020
Друкувати цю новину

Вересень 2020 – батьки збирають своїх дітей до школи, в батьківських шкільних чатах всі обговорюють та морально готуються до дистанційного навчання, повним ходом йде підготовка до місцевих виборів. Цей рік для більш ніж десятка активістів Всеукраїнського форуму «Батьки за раннє втручання» запам’ятається, як спроба висунути свої кандидатури для участі в місцевих виборах та приймати участь у виборчих перегонах. Їх діяльність гарантовано наблизить Україну до інклюзивного суспільства з універсальним дизайном думок та простору, в якій кожна родина, яка має в тому потребу, може отримати на рівні громади належні соціальні послуги, починаючи з раннього втручання.

Але незважаючи на складну місію, які дехто з них поклали на себе, незважаючи на, звичні для початку, нового начального року та незвичні для цього 2020 року тривоги та клопоти батьки – активісти Форуму продовжили свою активну діяльність. Спілкування з батьками дітей з інвалідністю щодо важливості своєчасної допомоги сім’ям, про те, як розвивати дитину, чому і як  психологічний стан матері впливає на дитину та родину в цілому, чому підтримка як найраніше більш результативна та діюча, стали ключовою темою вересневих онлайн та офлайн зустрічей та розмов.

І цілим вересневим калейдоскоп активностей батьки – форумчани продовжили адвокацію раннього втручання (далі – РВ), серед яких:

У четвер, 3 вересня 2020 на запрошення ГО «Діти – майбутнє Преображенської громади» регіональний представник Всеукраїнського форуму «Батьки за раннє втручання» в Запорізькій області Острогляд Наталія проводила в ОТГ Преображенка тренінг «Спільноти для батьків, що виховують дітей з інвалідністю та можливості їх впливу». Учасники тренінгу не лише отримали навички та знання з питань інклюзивної освіти та формування інклюзивної громади в цілому, але й обговорили можливості співпраці педагогів та батьків, що виховують дітей з інвалідністю та з особливими освітніми потребами (ООП), а також питання об’єднання зусиль педагогів, батьків, представників ОМС, громадського сектору, з метою створення інклюзивного простору в громаді.

11 та 19 вересня 2020 року активності проекту «Інклюзія: спільний шлях родини та громади», що також впроваджується Запорізькими батьками, проходили у місті Бердянськ. А саме, за підтримки ГО «Развитие личности ребёнка плюс” (м. Бердянськ) та Бердянського державного педагогічного університету, проводилися фокус-групи щодо інформування про РВ.

Регіональним представником Наталією Алєксєєвою та членами Дніпропетровської обласної платформи Всеукраїнського форуму «Батьки за раннє втручання» впродовж  вересня проводилися зустрічі в он-лайн  і оф-лайн форматі з метою налагодження співпраці з органами влади для впровадження послуги РВ в мм. Дніпро, Кривий Ріг, Каменське та Павлоград  Дніпропетровської області.

Фахівці Дніпропетровщини та Вінниччини зробили перші кроки до вивчення послуги РВ. Так, 5 вінницьких та 30 дніпропетровських фахівців пройшли навчання за програмою онлайн-курсу «Вступ до раннього втручання»:- першого рівня програми, що готує команди спеціалістів для надання послуги раннього втручання,  розробленої  за підтримки МБФ «Відродження», з отриманням відповідних сертифікатів.

10 вересня в Харкові відбулася робоча зустріч батьків – представників Харківської обласної платформи Форуму «Батьки за раннє втручання» з фахівцями Центру раннього втручання. Обговорення стану впровадження послуги РВ в місті та області, перспективи майбутніх спільних кроків та проектів стали містком для активізації та об’єднання зусиль.

16 вересня учасники Закарпатської обласної платформи батьківського Форуму спільно з заввідділенням раннього втручання Медико-соціального реабілітаційного центру «Дорога життя» Рошкович Іриною провели зустріч із працівниками інклюзивно-ресурсного центру (ІРЦ) м. Перечин. У результаті даного заходу були намічені шляхи та можливості відкриття відділення РВ на базі ІРЦ, а також відповідного навчання фахівців.

20 вересня в телефонному режимі було проведено збори Одеської обласної платформи Всеукраїнського форуму «Батьки за раннє втручання». На порядку денному було питання прийняття до лав членів Форуму та до складу платформи таких організацій, як БФ «Сонячні діти» та ГО «Центр раннього втручання Овідіопольского району Одеської області».  Дружня родина батьківського Форуму за РВ збільшилася!

Дніпропетровські батьки – учасники обласної платформи Форуму активно розбудовували потенціал зв’язків та контактів , так, регіональний представник Форуму « Батьки за раннє втручання» в області Алексєєва Наталія, багаторазово контактувала телефоном та в інтернеті, а також особисто зустрічалась з фахівцями відділення раннього втручання КЗ “Добре вдома” ОТГ Слобожанського Гончар Тетяною і Котченко Аліною та іншими членами команди. Розмови дали змогу більш детально зрозуміти, як взаємодіяти управлінцям і спеціалістам з батьками, та те, що власне гальмує  впровадження  послуги, як в області, так і державі. А 28  вересня було підписано договір між ГО «Ангел дитинства», яку очолює пані Наталія, та  Департаментом соціального захисту населення Дніпропетровської обласної адміністрації для забезпечення реалізації пілотного проєкту «Створення системи надання послуг раннього втручання» для забезпечення розвитку дитини, збереження її здоров’я та життя» в Дніпропетровської області . Договір дає змогу підготувати команди раннього втручання в м. Дніпро, м. Кривий Ріг, м. Павлоград, м. Каменське, м. Нікополь!

Громади також продовжували здійснювати кроки для наближення майбутнього доступності послуги РВ для кожної родини, що її потребуватиме. Так, 14 вересня 2020 р. представники Одеської обласної платформи Всеукраїнського форуму «Батьки за раннє втручання» взяли участь у засіданні Одеської обласної координаційної ради з РВ. Під час засідання були розглянути питання можливості закупівлі послуги РВ за рахунок міського бюджету.

Закарпатські батьки також впевнено крокують до створення континууму соціальних послуг на місцевому рівні. Зокрема, 23-25 вересня представники платформи приймали участь в науково-практичній конференції з міжнародною участю «Актуальні питання розвитку системи надання освітніх, соціальних, медичних, абілітаційних/реабілітаційних послуг особам з інвалідністю». Результатом очікується – створення ради роботодавців, які будуть враховувати необхідність нових компетенцій фахівців, створення експертної комісії, яка допомагатиме ОТГ впроваджувати соціальні послуги, робота над покращенням комунікації між всіма задіяними ланками та продовження деінституалізації у Закарпатській області різними заходами.

Крім того, що протягом вересня місяця батьки продовжували навчатися та підвищувати власні компетенції та спроможності шляхом участі в заходах інших, вони також організовували та проводили власні, так 29-30 вересня у мм. Сваляві та Ужгороді відбулися тренінги для батьків та фахівців «А мій не такий як усі…», спікером яких була національний координатор Форуму Олена Скрипко. Завдяки цим зустрічам відбулося налагодження зв’язків з Свалявським ІРЦ, а також  близьке знайомство ужгородських батьків – активістів із фахівцями санаторію «Малятко», які починають працювати із дітьми з інвалідністю. Намічені шляхи співпраці по навчанню та вдосконалення послуг закладу.

  Категорія: