4 червня 2015 р. – Круглий стіл «Доступ осіб з інвалідністю до виборчих та політичних процесів в Україні»

4 червня 2015 р. – Круглий стіл «Доступ осіб з інвалідністю до виборчих та політичних процесів в Україні»
29 Травня 2015
Друкувати цю новину

vyboryВГО «Національна Асамблея осіб з інвалідністю України» (НАІУ) спільно з Міжнародним фондом виборчих систем  (International Foundation for Electoral Systems, IFES) провели оцінювання ситуації щодо забезпечення доступу осіб з інвалідністю до виборчих та політичних процесів в Україні.

Відповідно до Конституції України всі люди мають однакові права та обов’язки, в т.ч. щодо участі у виборчих та політичних процесах. Стаття 29 «Участь у політичному та суспільному житті» Конвенції ООН про права людей з інвалідністю, що ратифікована Україною у 2009 році, гарантує людям з інвалідністю політичні права і можливість користуватися ними на рівні з іншими. Однак, ті громадяни, що мають важкі форми інвалідності – обмежені у своїх можливостях повноцінно брати участь у житті суспільства.

З метою обговорення виявлених прогалин і невідповідностей законодавства України міжнародним правовим документам згідно до взятих державою зобов’язань щодо реалізації особами з інвалідністю права на участь у політичному та суспільному житті, та представлення проєкту рекомендацій щодо покращення ситуації

4 червня 2015 року
в м. Києві відбудеться
Круглий стіл
«Доступ осіб з інвалідністю до виборчих та політичних процесів в Україні»

До участі запрошені народні депутати України, Уповноважений Президента України з прав людей з інвалідністю, представники Міністерства соціальної політики України, Центральної виборчої комісії України, представники місії Посольства США та Канади в Україні, місії Агентства США з міжнародного розвитку (USAID), громадських організацій людей з інвалідністю та правозахисних організацій, ЗМІ.

  Категорія: