На Херсонщині відбувся фестиваль інклюзивних практик “Україна без кордонів” (ВІДЕО)

На Херсонщині відбувся фестиваль інклюзивних практик “Україна без кордонів” (ВІДЕО)
10 Вересня 2020
Друкувати цю новину

 

На Херсонщині відбувся фестиваль інклюзивних практик “Україна без кордонів”. скадовськ, виставка, проєкт, синдром дауна, фестивальСуспільне Херсон

Фестиваль інклюзивних практик “Україна без кордонів” відбувся у Скадовську Херсонської області. Він зібрав родини і організації, які підтримують дітей з Синдромом Дауна з різних областей України, повідомляє Суспільне.

Лариса Шарук приїхала з Луцька з восьмирічною донькою Дариною та ще десятьма мамами дітей із синдромом Дауна. На фестиваль привезли театральну виставу і танок, який мами виконують разом з дітьми, – розповідає жінка:

“Ми самі з Луцька, з організації, що підтримує дітей з синдромами різними. Раніше я остерігалася, коли вона це повторювала. А зараз нормально все. До організації ми прийшли, коли нам було півроку, і ось починаючи з двох років ми їздимо по різних фестивалях, любимо дуже танцювати, в нас і бали організовує наша міськрада. При нашій організації є театральний гурток, ми привезли виставу “Лоскотун”. Це у нас принцеса Нудота, а Даринка – грає з друзями Лоскотуна.

Уляна з Луцька – учасниця інклюзивного театру. Говорить, їй подобається море. Вона у ролі Нудоти. Розповіла, що любить робити різні вистави, їздити по фестивалях, танцюють з мамами. Дуже задоволені, що ми приїхали і гарно нас прийняли.

На фестивалі представили виставку скадовчанина В’ячеслава Святка. Скоро ці роботи будуть представлені в обласній бібліотеці ім. Гончара, тоді їх зможуть побачити і херсонці, – говорить завідувачка дитячої бібліотеки у Скадовську Галина Гребень:

“Святко В’ячеслав – це житель нашого міста Скадовська, в нього ДЦП з супутніми захворюваннями. Це дитина невербальна. Тому саме таку виставку ми обрали для цієї виставки “Привіт, давай поговоримо”. Адже саме через свої роботи дитина намагається спілкуватися з зовнішнім світом, ці роботи йому допомагає виконувати його психолог”.

На виставці більше 20 робіт, розкрити творчий потенціал та спілкуватися через картини хлопцю допомогла психологиня Марія Гира, – розповіла Галина Гребень.

На Херсонщині відбувся фестиваль інклюзивних практик “Україна без кордонів”. скадовськ, виставка, проєкт, синдром дауна, фестивальСуспільне Херсон

Під час відкриття фестивалю представили авторів проєктів інклюзивних практик, які пройшли до фіналу. Серед відзначених– спільна робота миколаївських фотографів “Світло в тобі”. Готуючи світлини для фотовиставки автори працювали і з самими дітьми з синдромом Дауна, і з їх родинами. Намагалися передати кожну історію, – розповідає керівниця миколаївського обласного благодійного фонду “Доброта та Довіра” Валентина Ткаченко:

“Це наш незвичний проєкт, де об’єдналися 17 сімей, у нас їх більше. Але поки що про себе змогли заявити тільки 17. Ми працювали 4 місяці. Було 6 найкращих фотографів міста Миколаєва. І ці родини були розбиті на кожного фотографа, хтось брав дві родини, хтось – 5. Потрібно було у кожній родині знайти свою родзинку та представити дитину незвичним способом. Це дуже чудові родини, вони справді несуть світло в собі, і хотілося б, щоб суспільство їх приймало”.

На Херсонщині відбувся фестиваль інклюзивних практик “Україна без кордонів”. скадовськ, виставка, проєкт, синдром дауна, фестивальСуспільне Херсон

Організаторка фестивалю та голова організації “Сонячні діти Херсонщини” Ірина Ханікова розповідає, що підготовка цього фестивалю тривала давно:

“Здійснилась мрія – ми два роки дуже хотіли зібрати зі всієї України у нас на Херсонщині найкращі інклюзивні практики. Тому що інклюзія – це життя. Ми щодня стикаємося з інклюзією. Дуже хочемо, щоб наше суспільство було толерантним, добрим, чесним. Спочатку ми оголосили конкурс. І міжнародне журі оцінило понад 50 проєктів, які надіслали на наш конкурс. Переможці будуть нагороджені ось такими птахами, які несуть добро, любов та піклуються про наших дітей”.

Олена Протопопова, Володимир Чепинога

Аліна Мокляк

  Категорія: