Порятунок в один клік. Запустили додаток, який допомагає людям з інвалідністю

Порятунок в один клік. Запустили додаток, який допомагає людям з інвалідністю
1 Червня 2020
Друкувати цю новину

Порятунок в один клік. Запустили додаток, який допомагає людям з інвалідністю

Додаток 112.in.ua — це система швидкого реагування, яка дозволяє в один клік викликати службу допомоги з передачею свого місця розташування і медичних даних. Додаток направляє диспетчеру екстрених служб інформацію про людину, яка потребує допомоги, а також його місцеперебування й ситуацію. Той у свою чергу вже викликає відповідну службу на місце.

Можна передати інформацію, обравши піктограми в додатку або лише відправивши фото події. Користуватися 112.in.ua може будь-хто, але першочергово додаток призначається для людей з інвалідністю.

«За останніми підрахунками кількість осіб з інвалідністю в Україні становить понад два з половиною мільйони. Багато людей в нашій країні не можуть скористатись викликом швидкої допомоги, поліції чи ДСНС через те що не бачать, не чують чи не в змозі пояснити де вони знаходяться і що трапилось. Додаток «112.IN.UA» вирішує цю проблему», — пояснюють організатори проекту.

Порятунок в один клік. Запустили додаток, який допомагає людям з інвалідністю

Зараз у системі зареєструвалися понад 3 000 користувачів. Виклик працює у 18 містах України, триває робота над підключенням інших міст. Він доступний для мобільної ОС Android, версія для iOS поки в розробці.

В телефоні — всі дані

Ми протестували додаток. Підключення займає кілька хвилин. Спочатку програму потрібно завантажити. Далі вибрати мову та зареєструватися, ввівши пошту, прізвище та ім’я і контактний номер телефону. Далі заповнюємо персональну інформацію, вказуємо: місто, адресу, ідентифікаційний код, номер страхувальної компанії, а також номер телефону особи, яку у разі екстреної ситуації необхідно попередити (члени сім’ї, опікуни, близькі друзі). Розробники запевняють, вся ця інформація є конфіденційною і не розповсюджується.

Порятунок в один клік. Запустили додаток, який допомагає людям з інвалідністю

Наступний крок — вводимо медичні дані. Тобто, всю важливу інформацію стосовно медичних даних користувача: обмеження слуху, зору, група крові, протипоказання, перенесені хвороби, алергії, непереносимість препаратів. Готово.

Після того, як інформацію занесено в систему, додатком можна користуватись. У разі настання надзвичайної ситуації, коли потребується допомога екстрених служб, людині потрібно зайти в систему або скористатися гарячою клавішею виклику SOS. Звісно, виклик краще робити через програму, обравши необхідний департамент, допомога якого наразі потрібна. Також є можливість додати фото, коментар з події чи проговорити його усно.

«Хочемо, щоб ця послуга була доступна на державному рівні»

Ми поговорили з одним із засновників проекту Романом Левом, який розповів, чому цей додаток справді важливий.

— У 2018 році у Києві я познайомився з Тетяною Радченко, перекладачка жестовою мовою в ТСН. Пояснивши проблему виклику надзвичайних служб для певних категорій людей в Україні, вона звернулась із проханням розробити нову систему, — розповідає Роман. — До того моменту я на такі проблеми й не звертав уваги. Але почав усвідомлювати, що і в здорових людей можуть бути ситуації, коли ні говорити, ні дзвонити можливості немає. А що вже говорити про людей з інвалідністю? І коли Тетяна детальніше пояснила ситуацію, то ми з моїм братом почали створювати 112.in.ua.

На це розробникам знадобилось близько 1,5 роки. За словами Романа, фінансування у них немає, вони все роблять за власні кошти. Зараз вартість проекта сягнула близько 100 тисяч доларів.

— Звичайно, нам б хотілося, щоб ця послуга була доступна на державному рівні, — продовжує чоловік. — Оскільки ми напряму залежні від отримання викликів за допомогою ДСНС, МФВ, МОЗ, комунальних служб чи газових. Додаток повинен бути державним, бо ці всі підрозділи підпорядковуються державі. За замовчуванням, ми не розглядати варіанта, коли будемо отримувати дзвінки і переадресовувати їх в департаменти. Бо це додаткова ланка, і відповідно, додатковий час для врятування життя людини.

Як пояснює Роман, аналогів додатку в Україні немає, лише є програма, яка дозволяє викликати тільки поліцію.

Порятунок в один клік. Запустили додаток, який допомагає людям з інвалідністю

Додамо, для того, щоб показати, що впровадження цього проекту в державну систему, справді важливе засновники створили петицію. Підписати її можна ТУТ.

20 хвилин

  Категорія: