На базі Тернопільської обласної бібліотеки для молоді проведено тренінг для викладачів шкіл області для незрячих і слабозорих. В заході прийняли участь також і представники обласної організації УТОСу.
Інформаційно-комп’ютерний центр для людей з вадами зору створений при бібліотеці вже понад 3 роки. Він створений завдяки виграному гранду посеред усіх бібліотечних закладів України. Обласне відділення надавало свої рекомендації для впровадження цієї ідеї. Так і продовжуємо співпрацювати. Метою діяльності центру є забезпечення вільного доступу до інформації людям з особливими потребами та сприяння їх інтеграції в культурне життя краю.
Надаються послуги:
– видача аудіокниг;– переведення текстових файлів в mp3 формат;– використання програм Jaws та Magic Professional;– пошук інформації в мережі Інтернет;– “Домашній абонемент” – книгоношення на дім;– навчання комп’ютерній грамотності;– виставки творчих робіт;– організація дозвілля.
Тісно співпрацюємо із Тернопільським обласним навчально-інформаційним центром «Біла тростина». В рамках співпраці розроблено програму «Відкриймо разом вікно у світ для сліпих і слабозорих нашим краянам». В рамках цієї програми працівники відділення спільно з викладачами навчально-інформаційного центру виїжджають машиною відділення Фонду по селах віддалених районів області в пошуку незрячих людей, з метою включення їх до школи, для соціальної реабілітації та адаптації в суспільстві. Діє також і програма «За гармонійний розвиток, самореалізацію та соціальну інтеграцію сліпих та слабозорих». Цією програмою також передбачено щорічне поповнення бази даних сліпих та слабозорих усіх етапів життєдіяльності – від народження і до глибокої старості – з метою їх соціально-побутової реабілітації та проведення навчально-інформаційної і культурно-просвітницької діяльності.
Фонд соціального захисту осіб з інвалідністю