У Харкові юні слабозорі музиканти з аншлагом виступили в супроводі симфонічного оркестру

У Харкові юні слабозорі музиканти з аншлагом виступили в супроводі симфонічного оркестру
12 Лютого 2020
Друкувати цю новину

У Харкові юні слабозорі музиканти з аншлагом виступили в супроводі симфонічного оркестру

Вони міцно тримають один одного за руки. На обличчях ледь помітно хвилювання. Дехто зосереджено прислухається до звуків навколо. Хтось тихенько наспівує свою партію. За декілька хвилин учні музичної школи ім.Коляди  вийдуть на сцену. Юні, талановиті, цілеспрямовані. Вони такі різні, але у всіх одна доля – бачити світ лише через звуки та дотики. 14-ти річна Єлизавета вже 3 роки співає у хорі і говорить, що дуже любить брати участь у різних концертах.

Єлизавета Терлецька вихованка Харківської музичної школи для дітей з порушенням зору ім.Коляди

Виступати на сцені – це найулюбленіше, що вмію робити. Це відчуття ейфоріі, неймовірної. Поринаю немов в новий світ. Сцена дуже важлива для мене.

Розповідаючи про  своє захоплення музикою, дівчинка поділилась секретом  комунікації  між незрячими артистами під час виступу.

Єлизавета Терлецька вихованка Харківської музичної школи для дітей з порушенням зору ім.Коляди

Ми єдиний колектив. У нас є альт, сопрано, тенор, баси і ми розуміємо один одного, наче перекликаємось у музиці.

Єлизавета говорить, що якимось невідомим чином вони відчувають навіть емоції глядачів. А Сергій Панков пояснює, як саме відбувається цей таємний процес взаємодії.

Сергій Панков вихованець Харківської музичної школи для дітей з порушенням зору ім.Коляди

Я сосредотачиваюсь на произведении и как мне его нужно подать зрителю, чтобы они поняли это ощущение, а незрячий вокалист это особенный,  он мелодией и своей речью, когда он поет, он передает свои ощущения в зал, чтобы они это все услышали и почувствовали.

Музика  для мене – це не лише захоплення, Це все моє життя, розповідає 18-ти річна Маргарита Розуменко. Дівчина, яка не бачить від  народження, з пелюшок відгукалась на батьківський спів і  згодом зрозуміла, що без музики не уявляє свого існування. Зараз Маргарита закінчує останній навчальний рік у спеціалізованій школ ім.Короленка і планує вступити до Харківської консерваторії. Маргарита говорить, що  перед концертом завжди хвилюється. Тим паче сьогодні, адже вперше співає у супроводі професійного симфонічного оркестру.

Маргарита Розуменко вихованка Харківської музичної школи для дітей з порушенням зору ім.Коляди

Це може здатися дивним, що я стільки років співаю, і не важливо, сольно, чи  в хорі, хвилююся на початку твору, а потім мене охоплює може натхнення якесь, і все дуже добре виходить.

Поціновувачі вокального мистецтва та просто шанувальники гарної музики під час концерту мали змогу насолодитися віртуозним виконанням творів Бетховена, Моцарта, Шопена, відомих народних пісень: від Щедрика до “Ой ходила дівчина бережком”.

Влада Марченко вихованка Харківської музичної школи для дітей з порушенням зору ім.Коляди

Музыка вдохновляет меня на разные действия. Без музыки мы не можем жить. Где бы мы не находились, Все равно будет музыка.

Директор музичної школи  Зоя Колесникова розповідає, що коли у 1991 році на базі Харківської обласної гімназії-інтернату ім.Короленка відкрили музичне відділення, було дуже складно навчати музиці дітей з порушенням зору.

Зоя Колесникова директор музичної школи ім.Коляди

Ми практически первая школа в Украине, которая открыла в Украине отделение для незрячих и слабовидящих детей. И нужно было полностью составлять свои программы,  свои учебные планы, свои методики.

І викладачі успішно впорались зі складним завданням – навчати особливих дітей музиці. Зараз вони беруть участь у різноманітних конкурсах і фестивалях нарівні з іншими учнями музичної школи, стають лауреатами  і посідають призові місця. Зоя Колесникова говорить, що з перших днів існування музичної школи, коли ще не був у широкому вжитку такий термін, як інклюзія, педагоги навчали дітей за цим принципом.

Зоя Колесникова директор музичної школи ім.Коляди

Не зная этого слова, не применяя, мы просто объединяли зрячих и незрячих и это помогало создавать совместные ансамбли. Это помогало не только незрячим, а учило доброте и взаимоотношению с ними зрячих детей.

Також значно спростило процес навчання придбання у 2018 році,  за рахунок зібраних під час благодійного концерту за участі Молодіжного симфонічного оркестру, зірок світового рівня та незрячих  юних музикантів, принтера Брайля, що може друкувати не лише тексти, а й ноти.

Сергій Панков вихованець Харківської музичної школи для дітей з порушенням зору ім.Коляди

Раньше мы не учили ноты, мы запоминали,… сейчас то, что пишут ноты по Брайлю и мы читаем это тренирует нашу грамотность в музыке, в сольфеджио, тренирует тактильное ощущение пальцев.

Кожен виступ юних дарувань супроводжувався гучними оваціями. Все можливо! Вкотре довели талановиті діти, для яких ніякі порушення не стали перешкодою для занять улюбленою справою.

Харьковские известия

  Категорія: