Інноваційні рішення в забезпеченні доступності споруд та будівель в Україні

Інноваційні рішення в забезпеченні доступності споруд та будівель в Україні
17 Жовтня 2019
Друкувати цю новину

Україна продовжує рухатися в бік інклюзивності та доступності для людей з інвалідністю. У цьому матеріалі ми покажемо 2 цікавих випадки, коли за допомогою технологічних рішень вдалося забезпечити безбар’єрний доступ до приміщення громадської будівлі. 

Для цих завдань залучили досвідченого підрядника — завод Форстор Індастрі. Це український виробник підйомних систем різної складності. На їхньому рахунку десятки реалізованих проєктів по забезпеченню безбар’єрного середовища на різних об’єктах по всій Україні.                           

Паралелограмний підйомник у вінницькому суді

Паралелограмний підйомник у вінницькому суді

Фахівці компанії Форстор допомогли забезпечити доступність будівлі суду для осіб з інвалідністю — поставили унікальний Паралелограмний підйомник в окружний суд Вінниці. Особливість такого рішення в тому, що підйомник повністю інтегрується в підлогу. Його не потрібно кріпити до стіни або до стійки – він встановлюється в приямок, безпосередньо перед сходовим маршем.

Паралелограмний підйомник у вінницькому суді

У складеному положенні, платформа опускається в приямок і вирівнюється в один рівень з підлогою. Таким чином, підйомник абсолютно не займає вільний простір, тим самим не заважаючи руху.

Як працює платформа, дивіться на відео

Плитка на поверхні платформи покрита кахлем, під стиль підлоги у приміщенні. Коли починається рух платформи, по її периметру висуваються бортики, які запобігають скочуванню коляски. 

Паралелограмний підйомник у вінницькому суді

Головна складність у виробництві таких підйомників — максимально точно розрахувати траєкторію руху. Адже на відміну від вертикальних і похилих підйомників, у паралелограмних вона не пряма, а у вигляді дуги. Але це не є проблемою для інженерів заводу.

Гвинтовий підйомник для бібліотеки майбутнього в Маріуполі

У Маріуполі ведеться реконструкція Центральної Бібліотеки імені Короленка. Незабаром вона стане суперсучасним IT-хабом. Нова бібліотека майбутнього вбирає в себе не лише сучасні технології, а й повну доступність приміщення для людей з інвалідністю, відвідувачів в інвалідних колясках та інших маломобільних груп населення.

Гвинтовий підйомник для бібліотеки майбутнього в Маріуполі

Саме на заводі в Дніпрі виготовили перший український гвинтовий підйомник для людей. Раніше вони всі імпортувалися з Китаю або Європи.

Відео — підйомник в роботі

Чому саме гвинтовий підйомник

Гвинтові підйомники дозволяють організувати абсолютно безпечний підйом і спуск людини на візку на висоту до 15 метрів. Рух забезпечується надійним і малошумним механізмом типу гвинт / гайка. А оскільки цей ліфт буде працювати в бібліотеці, то він повинен бути максимально тихим — рівень шуму не більше 63 дБ. Тому була обрана конфігурація безшумного гвинтового підйомника.

Гвинтовий підйомник для бібліотеки майбутнього в Маріуполі

Цей ліфт дозволяє людині в колясці самостійно піднятися на другий поверх бібліотеки. Оскільки висота підйому платформи становить більше 3 метрів, а якщо бути точним, то 3300 мм, то обов’язкова наявність огороджень та шахти. Про це йдеться в діючих державних нормах будівництва. Тому підйомник встановлений в самонесущей шахті з нержавіючої сталі, з обрамленням з загартованого скла. Висота шахти склала 5,3 метра. Двері на першому і другому поверхах оснащені доводчиками і системою відкриття після натискання на кнопку.

          Гвинтовий підйомник для бібліотеки майбутнього в Маріуполі

Основні переваги таких підйомників

  • Плавний рух платформи без ривків і перепадів.
  • Низький рівень шуму в процесі руху платформи.
  • Високий рівень безпеки — подвійний запас міцності і надійності.
  • Ергономічний зовнішній вигляд, що задовольняє всі вимоги універсального дизайну, інтуїтивно зрозуміле управління.
  • Є сертифікати, які підтверджують відповідність гвинтового підйомника чинним технічним регламентам.

Принцип роботи гвинтового ліфта

Візуально гвинтовий ліфт для людей з інвалідністю нічим не відрізняється від гідравлічного вертикального підйомника. Принципова їхня відмінність в підйомному механізмі. У конструкції гвинтового підйомника використовується з’єднання типу гвинт / гайка. Працює це таким чином: електродвигун обертає гайку, яка закручується на гвинті і тим самим піднімає або опускає платформу. Така конструкція набагато безпечніше і надійніше в порівнянні з гідравлічними підйомниками і, тим більше, класичними ліфтами.

Гвинтовий підйомник для бібліотеки майбутнього в Маріуполі

На відміну від класичних ліфтів, шахтний підйомник для осіб з інвалідністю не має машинного відділення, що сильно економить простір. Такі підйомники прості в обслуговуванні, менш гучні і більш надійні, особливо гвинтові інвалідні ліфти. Функції машинного відділення бере на себе проста електрична система, заснована на реле або спеціально розробленої платі. Управління підйомом і спуском платформи здійснюється кнопковим пультом.

Детальніше про завод Форстор Індастрі

завод Форстор Індастрі

Завод підіймального обладнання Форстор Індастрі першим запустив виробництво гвинтових ліфтів. На заводі ведеться серйозна проєктна робота, спрямована на постійну модернізацію вже розробленного обладнання та на пошук нових більш ефективних і сучасних рішень. При цьому підйомники виготовляються з урахуванням діючих ДБН та згідно ТУ У 28.2-41922252-001: 2018 “Платформи для осіб з обмеженими фізичними можливостями FORSTOR. Технічні умови”.

Джерело: forstor.ua

  Категорія: