На національні змагання приїхали учасники та учасниці з усіх регіонів України. Привітав їх та дав офіційний старт “Іграм Нескорених” президент України Володимир Зеленський.
“Незалежно від сьогоднішніх результатів, ви всі вже переможці. Ви завжди є прикладом, на війні ви приклад сміливості та надійності, тут – волі та жахи до життя. З Нескорених народжується нація! Наша задача шанувати вас”, – привітав учасників Володимир Зеленський.
Міністр у справах ветеранів, тимчасово окупованих територій та внутрішньопереміщених осіб Оксана Коляда наголосила, що захід “Ігри Нескорених” — це в першу чергу про патріотизм, а не про спорт.
“Як інакше нашій молоді можна показати ціну справжньої Незалежності? Ви приклад нескореного духу, сили волі для всіх нас”. – наголосила Міністр Оксана Коляда.
Військовослужбовці, ветерани Збройних сил України, Нацгвардії, Прикордонної служби, СБУ, добровольчих батальйонів, які отримали поранення чи травми під час участі в бойових діях, протягом дня змагатимуться у 6 видах спорту.
“Принц Гаррі, який започаткував “Invictus Games” сказав, що Ігри створені для того, аби кожен ветеран мав можливість довести самому собі, що він може, а суспільство мало можливість показати йому свою підтримку. І сьогодні ми дійсно побачимо історії людей, які здатні надихати”, – промовила директор Центру стратегічних комунікацій “Стратком Україна” Оксана Горбач.
За результатами змагань, будуть відібрані члени Національної збірної, які в 2020 році поїдуть на міжнародні змагання “Invictus Games”, які відбудуться в Гаазі.
“Портрет ідеального кандидата до Національної збірної — це учасник, для котрого “Ігри Нескорених” можуть стати другим шансом на життя. Хто здатен перемогти самого себе та свої негаразди і повернутись до щасливого, безтурботного життя”, – розповів голова БФ “Повернись живим” Віталій Дейнега.
Міністерство у справах ветеранів України