Як надають паліативну допомогу на Черкащині: результати моніторингового візиту

Як надають паліативну допомогу на Черкащині: результати моніторингового візиту
21 Березня 2019
Друкувати цю новину

Як надають паліативну допомогу на Черкащині: результати моніторингового візиту

Працівником Департаменту реалізації національного превентивного механізму спільно з громадським монітором було здійснено моніторинговий візит з метою перевірки дотримання прав пацієнтів на паліативну допомогу Комунального некомерційного підприємства «Друга Черкаська міська лікарня відновного лікування» Черкаської міської ради.

У лікарняному закладі, що розрахований на 120 місць, з 2012 року функціонують 15 паліативних ліжок у складі терапевтичного відділення. Розташовані вони в окремому відремонтованому приміщенні. Паліативну стаціонарну допомогу в основному отримують мешканці міста Черкаси та найближчих районів.

Загалом умови перебування задовільні, проте саме цей корпус потребує облаштування для потреб маломобільних пацієнтів. Не створено універсального дизайну та розумного пристосування, зокрема, необхідно демонтувати пороги в приміщеннях та обладнати всі палати кнопками виклику персоналу.

Як надають паліативну допомогу на Черкащині: результати моніторингового візиту

У відділенні не передбачено приміщень для спілкування з рідними та священнослужителями. Відсутність цих приміщень призводить до порушення міжнародних стандартів надання паліативної допомоги.

Під час візиту були висловлені скарги стосовно влаштування до лікарні осіб без визначеного місця проживання для вирішення їх соціальних питань (оформлення документів, що підтверджують їх особу, інвалідності і пенсії тощо).

Попри те, що всі медичні працівники, які беруть участь у наданні паліативної допомоги, періодично підвищують свою кваліфікацію, залишається проблема недостатньої чисельності таких спеціалістів (на 15 ліжок на денній зміні працюють 1 лікар, 2 медсестри та 1 санітарка).

При лікарні організовано функціонування виїзної мультидисциплінарної бригади (лікар, медична сестра, священик тощо), працівники якої обслуговують паліативних хворих по місцю їх проживання на придбаному для цих потреб автомобілі. Проте приміщення для виїзної бригади у незадовільному стані та потребує ремонту.

Звіт за результатами візиту до Комунального некомерційного підприємства «Друга Черкаська міська лікарня відновного лікування» Черкаської міської ради з рекомендаціями буде направлено керівництву Черкаської обласної державної адміністрації та Міністерства охорони здоров’я України.

Уповноважений Верховної Ради України з прав людини

  Категорія: