Любителі образотворчого мистецтва не раз читали на сторінках нашої газети про такий цікавий захід як пленер (від фр. en plein air — «на відкритому повітрі» — у живописі термін, який позначає передачу у картині всього багатства змін кольору, зумовлених дією сонячного світла й атмосфери, у результаті роботи художників на вільному повітрі, а не у майстерні). Наші нечуючі художники не раз брали участь у таких заходах. Останнім часом вони найчастіше проводилися у сусідній Білорусі. І ось, нарешті, здійснилася мрія наших митців і постановою президії ЦП УТОГ, яка відбулася 24 січня 2018 р., прийнято рішення про проведення XVI Міжнародного пленеру нечуючих художників «R+Я» «Київські каштани» в Україні!
Проводитиметься цей захід з метою розвитку та популяризації професійного образотворчого мистецтва серед нечуючих художників, сприяння їх духовному та естетичному розвитку, популяризації української культури та мистецтва, збагачення культурних надбань і традицій через художню творчість, удосконалення професійної майстерності та створення умов для творчого спілкування і обміну досвідом глухих митців різних країн, формування колекції мистецьких творів нечуючих художників за тематикою «Київ» та «Україна».
Пленер організовується і проводиться Українським товариством глухих за участі Київської спілки нечуючих художників «Натхнення» та за сприяння Київської міської державної адміністрації, Київської міської ради та із залученням спонсорів та меценатів.
Захід відбудеться з 21 до 30 травня 2018 року на базі Навчально-відновлювального центру УТОГ (м. Київ, Пуща-Водиця, вул. Курортна, 6). Попередньою програмою Пленеру передбачено наступні заходи:
Остаточна програма Пленеру буде затверджена його оргкомітетом пізніше.
Учасниками XVI Міжнародного пленеру нечуючих художників «R+Я» «Київські каштани» можуть бути особи з порушеннями слуху із числа членів УТОГ та особи з порушеннями слуху — громадяни іноземних держав незалежно від їхнього віку або релігійних переконань.
Участь у Пленері є платною. Розмір організаційного внеску для учасників — громадян України складає 4000 гривень, для учасників — громадян іноземних держав — 250 доларів.
Для участі у Пленері у термін до 31 березня 2018 року учасникам необхідно надіслати:
Участь у роботі Пленеру забезпечується шляхом оплати в повному розмірі організаційного внеску у термін до 1 травня 2018 року. Розмір організаційного внеску у випадку оплати його після 1 травня 2018 року збільшується на 50%. Оплата проїзду учасників до місця проведення Пленеру здійснюється за рахунок коштів організації, яка відряджає учасника, спонсорських або власних коштів учасників.
Учасники Пленеру самостійно забезпечують себе необхідними витратними матеріалами (фарба, олівці, пензлі, папір тощо).
Матеріали для участі у Пленері надсилаються на електронну пошту Оргкомітету deafart.kiev@gmail.com або поштою: 03150, Україна, м. Київ, вул. Велика Васильківська, 74 з приміткою «Оргкомітет Міжнародного пленеру».
Оргкомітет у термін не пізніше 5 квітня 2018 року опрацьовує отримані матеріали про участь у Пленері та надсилає офіційні запрошення його учасникам.
Допуск до участі у Пленері учасників, які своєчасно не подали необхідні матеріали або подали їх у неповному обсязі, здійснюється виключно рішенням Оргкомітету.
Під час виконання творчих робіт учасники Пленеру виконують з натури зображення природи і навколишнього світу, будівель та споруд, зокрема пам’яток архітектури.
Художні роботи учасниками Пленеру виконуються у властивій їм техніці (олійні фарби, акрил, темпера, акварель, пастель, олівець), вільно і на їх розсуд.
Інформація про учасників, фотографії їхніх робіт, виконаних під час проведення Пленеру, розміщуються на інформаційних ресурсах УТОГ.
За рішенням Оргкомітету з виконаних учасниками робіт може здійснюватися відбір не менше однієї роботи кожного учасника для формування колекції мистецьких творів нечуючих художників.
Усі учасники Пленеру нагороджуються дипломами та пам’ятними подарунками.
Перебування учасників Пленеру до або після його проведення на базі КП «НВЦ УТОГ» допускається виключно рішенням Оргкомітету та оплачується за комерційними цінами НВЦ УТОГ.
Кошти, які залишаться після всіх необхідних видатків на забезпечення роботи Пленеру, можуть бути направлені на виготовлення Каталогу робіт XVI Міжнародного пленеру нечуючих художників «R+Я» «Київські каштани».
Інформація Оргкомітету Пленера
Наше життя