Низкою громадських організацій та активістів було скеровано звернення по облаштуванню Львівського залізничного вокзалу допоміжними засобами для людей з інвалідністю.
05.07.2017 р. начальник Львівського залізничного вокзалу Сенишин Р.А. та головний інженер Соловій І.В. запросили ініціаторів вищевказаного звернення – голову ГО «Волонтерський курінь» Захарчук Ю.В. та заступника голови Нарольську Н.Я. -провести огляд вокзалу на предмет облаштування спецзасобами для людей з інвалідністю.
Оглянувши зали відпочинку, медпункт, санвузли, ліфт, перони, привокзальну територію та інші об’єкти вокзалу, отримали багато корисної інформації.
З’ясувалось, що багато необхідних засобів для людей з особливими потребами вже є на території вокзалу і успішно функціонують.
Наш огляд виявив, що вокзал облаштований:
Варто окремо відмітити факт інформування людини з особливими потребами про усі вищезазначені послуги одразу при купівлі квитка у спеціальній касі. Також надзвичайно важливим є те, що працівників вокзалу, куди їде людина з особливою потребою, інформують телеграмою, або телефоном про час її прибуття та потреби. Хоча система придбання квитка через Інтернет не інформує працівників вокзалу про прибуття людини з особливою потребою.
За територію Львівського залізничного вокзалу відповідає відокремлений підрозділ «Виробничий підрозділ Вокзал станції Львів» Філія «Пасажирської компанії». А точніше – вболівають: начальник вокзалу Сенишин Роман Андрійович та головний інженер Соловій Ігор Васильович. Враховуючи те, що фінансується вокзал з держбюджету, а «високо» в Києві сидять чиновники-депутати, яким байдуже на простих людей, добитись засобів облаштування для вокзалу дуже важко. Все, чим зараз облаштовано та обладнано Львівський залізничний вокзал, зроблено завдяки щирому бажанню і титанічній праці працівників вокзалу.
Облаштовуючи вокзал спецзасобами, начальник вокзалу, Роман Сенишин постійно радився зі спеціалістами та людьми з особливими потребами. Зокрема, ми не раз чули прізвища координатора ПОГ “Ресурсний центр “Безбар’єрна Україна” Грибальського Я.В., депутата ВР та Голови Комітет у справах пенсіонерів, ветеранів та осіб з інвалідністю Сушкевича В.М., Голови правління Львівського ТВУТОС (українського товариства сліпих) Кукурудзи Л.
Питань для вирішення потреб вокзалу ще багато: потрібно придбати і встановити два ліфти на перонах, обладнати кнопку виклику (домофон) до чергового по вокзалу та інше.
Зал відпочинку для військових розташований на другому поверсі (вхід з першого перону). Цей зал є в підпорядкуванні військової комендатури, цей зал здається комендатурі в оренду за символічну плату – 1 грн. в рік. В залі дуже чисто, з вікна гарний вигляд на місто.
Важливо – основним відкриттям під час нашого огляду стало те, що територія повноважень Львівського залізничного вокзалу закінчується тротуаром прилеглим до будівлі вокзалу.
Після спуску з трикратного ухилу, облаштованого Львівським залізничним вокзалом, людина на інвалідному візку чи з іншими допоміжними засобами для пересування потрапляє на територію міста.
І тут починаються справжні випробування для неї: ями, вибоїни, високі бордюри, припарковані авто; відсутність облаштувань, пандусів, ухилів, знаків, табличок, розміток – це короткий перелік перешкод на шляху до зупинок громадського транспорту чи потрібного авто на стоянці. Навіть здоровим людям з великими ношами важко добратись до визначеного місця. (на фото чітко видно лінію розмежування території вокзалу і міста.)
А це свідчить про те, що це не Львівський вокзал не дбає про людей загалом, і зокрема про людей з особливими потребами, а очільник міста – Андрій Садовий.
З цією проблемою керівництво Львівського залізничного вокзалу зверталось до мера Садового неодноразово, а також в поліцію, СБУ і навіть в антитерористичний відділ (минулого року, коли невідомий подзвонив у поліцію про замінування вокзалу, спецтранспорт саперів навіть не зміг під’їхати до вокзалу через припарковані авто). Керівництво вокзалу просило встановити знаки і зробити розмітку на дорожному покриттю із забороною паркування авто у визначених місцях, щоб залишався простір для заїзду спецтранспорту та інвалідних візків.
Не менш важливою є проблеми з циганами, які живуть на вокзалі, жебрають, грабують пасажирів, але вигнати їх працівники вокзалу не мають права, оскільки цигани купують щодня найдешевші квитки на електричку і таким чином мають право перебувати на території вокзалу.
Проблем багато, але є дві основні: непоінформованість населення про облаштування львівського вокзалу для людей з інвалідністю, та абсолютна відсутність облаштування для людей з особливими потребами привокзальної території, яка належить місту.
Ми з вами – як активні та небайдужі громадяни міста – просто зобов’язані посильно долучитись до висвітлення та вирішення цих нагальних проблем. Особливо зважаючи на те, що в країні четвертий рік триває війна. Львів є одним з стратегічних об’єктів переміщення військових. Негідно нам ТАК зустрічати наших захисників
Форпост