В Ужгороді для незрячих готуватимуть собак-поводирів

В Ужгороді для незрячих готуватимуть собак-поводирів
25 Жовтня 2013
Друкувати цю новину

В Ужгороді для незрячих готуватимуть собак-поводирівУжгород зовсім не пристосований для осіб з інвалідністю. Тут вкрай мало спеціально обладнаних пандусів, голосових пристроїв, звукових маячків на світлофорах. Що вже говорити про умови для незрячих, коли навіть людей із повноцінним зором на кожному кроці чекає відкритий люк чи дорожня яма.

За кордоном уже давно існують спеціальні кінологічні школи, які готують собак-поводирів. В Україні за 22 роки підготовкою собак-поводирів ніхто не займався. Після розпаду Союзу кінологічна школа залишилася в Москві. Наразі таке навчання обходиться недешево, до того ж немає охочих зайнятися вирішенням цієї проблеми, хоча ситуація вкрай критична.

29 жовтня на Закарпатті зберуться українські та закордонні кінологи для розроблення загальноукраїнської системи підготовки собак-поводирів. Тут пройде Міжнародний інформаційний семінар «Перспективи впровадження в Україні міжнародного досвіду використання собак-поводирів як активних помічників осіб із вадами зору в забезпеченні мобільності та незалежності у всіх сферах життєдіяльності», який організовують ВГО «Національна Асамблея осіб з інвалідністю України» (НАІУ) та Ужгородська міська громадська організація осіб з інвалідністю зору «Дивосвіт».

«Ми вивчали досвід Угорщини в цьому питанні, відвідували кінологічну школу у Празі і вирішили запровадити таку ініціативу в Україні. Національна асамблея осіб з інвалідністю України фінансуватиме цей захід. Із усіх регіонів України, а також із-за кордону ми запрошуємо професійних кінологів, які входятиь до різних структур. Наше завдання — розробити ту модель, яка з урахуванням економічної ситуації у країні могла би існувати, з урахуванням закодонного досвіду людей, які займаються навчанням собак-поводирів», — розповідає Оксана Богданець, голова правління Ужгородської міської громадської організації осіб з інвалідністю зору «Дивосвіт».

Тренери собак будуть ділитися своїми знаннями та досвідом із усіма кінологами, які захочуть продовжувати цю справу в Україні й на Закарпатті. Угорщина має намір подарувати першу собаку-поводиря для Ужгорода. У рамках Міжнародного семінару запланували навчити ще чотирьох собак. Організатори також планують розробити зміни до законодавства, щоб незрячі в супроводі тварин не відчували перешкод під час пересування містом, відвідин різних закладів, проїзду в громадському транспорті. «Чотирилапі очі» й інші соціальні проєкти мають сприяти максимальному полегшенню життя людей, адже вони заслуговують на відчуття цього світу.

Наталія Каралкіна,

РІО

  Категорія: