Скільки коштів потрібно, щоб оздоровити волинських людей з інвалідністю

Скільки коштів потрібно, щоб оздоровити волинських людей з інвалідністю
1 Лютого 2016
Друкувати цю новину

На Волині є 5510 осіб з інвалідністю, втім щороку оздоровлюються лише 15%. Краяни просять звернути особливу увагу на осіб з інвалідністю-візочників, зокрема на активістів громадських організацій, які своїм прикладом надихають інших та вчать жити осіб з інвалідністю в соціумі, не будучи відкинутими всім світом

Скільки коштів потрібно, щоб оздоровити волинських людей з інвалідністю

Про це йшлося під час засідання постійної комісії обласної ради з питань соціального захисту населення, охорони здоров’я, материнства та дитинства вчора, 22-го січня.

Аби на проблеми осіб з інвалідністю-візочників звернули увагу, представники Волинського фонду активної реабілітації неповносправних звернулися до обранців Лесиного краю.

«Нагадаю, у 2008-му році виникла ідея оздоровлювати громадських активістів осіб з інвалідністю-візочників у санаторії «Лісова пісня». Так, на 10 днів там збиралися найактивніші люди. Вони ділилися досвідом роботи із тими, хто отримав травми та став інвалідом. Також інваліди-візочники, які є ативними громадськими діячами, спілкувалися один з одним з приводу методів навчання інших товаришів по нещастю. Вони обговорювали те, як осіб з інвалідністю виводити з психологічної кризи, обмінювалися контактами, аби гуртом легше долати спільні проблеми, – розповіла голова фонду активної реабілітації неповносправних Анна Шевчук.

Вона ж пояснила, що такі спільні оздоровлення відбувалися періодично до 2015-го року. А в липні їм сказали, що така допомога буде припинена й оздоровлютися, як раніше, у санаторії інваліди не зможуть.

«Але це не зовсім правильно, адже наші громадські організації роками працюють на благо тих, хто має проблеми зі здоров’ям, – вела далі Анна. – Своєю активною громадянською позицією, ми взяли на себе частину функцій держави, з якими вона не справляється. Наші активісти своїм прикладом показують іншим людини з інвалідністюм, як далі жити, не боячись виходити у світ. Для прикладу, ми сюди під’їхали, пандус працює, нам відкрили двері, але були проблеми з ліфтом, добралися сюди зі складнощами, повірте так важко жити, тому ми потребуємо підтримки».

Зі слів директора департаменту соціального захисту населення обласної державної адміністрації Оксани Гобод, аби оздоровити усіх волинських осіб з інвалідністю, потрібно 2,5 мільйона гривень. Щодо осіб з інвалідністю-візочників, додає чиновниця, то їх перестали оздоровлювати в «Лісовій пісні», бо це заборонила робити фінансова інспекція.

«В області на обліку є 5510 осіб з інвалідністю. Для їхнього оздоровлення потрібно 2,5 мільйона гривень, цих коштів немає. Тому щороку ми оздоровлюємо приблизно 15%. Щодо «Лісової пісні», там оздоровлювалися люди завдяки благодійній допомозі. Втім, прийшла туди із перевіркою фінансова інспекція й поставила перед керівництвом питання: «Хто за це платить?». З того часу їхнє оздоровлення припинили», – пояснила Гобод.

Аби хоч якось зарадити особливим краянам, голова профільної комісії, представник «Волинської обласної регіональної політичної партії Українське об’єднання патріотів – УКРОП» Олександр Зінчук запевнив, що віддасть свою путівку на оздоровлення на їхню користь.

«Особисто я, як чорнобилець, готовий віддати вам свою путівку, аби ви передали її комусь із особливих волинян, тому напишіть офіційну заяву-звернення й ми це зробимо», – наголосив депутат.

Після дискусій та шляхів вирішення проблеми, учасники засідання вирішили після прийняття обласного бюджету оцінити можливий фінансовий ресурс й частину коштів передбачити для оздоровлення осіб з інвалідністю-візочників.

Заважимо, що торік загалом оздоровили 179 осіб з інвалідністю війни та 38 осіб зі спинальними травмами.

Волинські новини

  Категорія: