Робота фахівців відділу сприяння працевлаштуванню Одеського міського центру зайнятості з людьми з обмеженими фізичними можливостями спрямовується на забезпечення конкурентоспроможності людини з інвалідністю на ринку праці та його трудове влаштування.
І для кожної такої людини, що звертається по допомогу до служби зайнятості, необхідно шукати окремий підхід. Так, враховувати особливі потреби при підборі підходящої роботи довелося і під час пошуку роботи для мешканки Одеси Олени. В її індивідуальній програмі реабілітації людини з інвалідністю за рекомендаціями МСЕК вказано: рекомендована робота без тяжких фізичних навантажень, довгого ходіння та довгого перебування на ногах. За направленням служби зайнятості Олена здобула професію «оператор котельні» в ДНЗ «Одеський центр професійно-технічної освіти державної служби зайнятості». Деякий час вона працювала за набутою професією. А згодом, звернувшись до служби зайнятості і отримавши комплекс інформаційних та профорієнтаційних послуг, знову скористалась пропозицією підвищити кваліфікацію на курсах цільового призначення за навчальним напрямком «Виконання робіт на ПК за програмою користувача» ДНЗ «Одеський центр професійно-технічної освіти ДСЗ».
Після закінчення навчання фахівець з питань зайнятості підібрав для жінки вакансію та видав направлення на працевлаштування до КП «Теплопостачання міста Одеси», де Олена і була працевлаштована.
З метою реалізації творчих і виробничих здібностей осіб з інвалідністю та з урахуванням індивідуальних програм реабілітації забезпечується право таких людей на навчання та працю.
Фахівці Одеського міського центру зайнятості ведуть щоденну роботу у напрямку професійного навчання та працевлаштування осіб з обмеженими можливостями. І кожна історія успішного працевлаштування цієї категорії безробітних – результат тісної співпраці між службою зайнятості та роботодавцями.
Одеський ОЦЗ