У Мінсоцполітики обговорили механізм пенсійних виплат на Донбасі

У Мінсоцполітики обговорили механізм пенсійних виплат на Донбасі
22 Травня 2015
Друкувати цю новину

b53ba96e26f257a799507aab0404f9a820 травня у Мінсоцполітики відбулася зустріч фахівців Міністерства з делегацією Федеративної Республіки Німеччини та представниками Посольства Франції. Йшлося про можливі варіанти полегшення пенсійних виплат у частині Східної України, яка наразі не контролюється українською владою.

Представники Департаменту пенсійного забезпечення, Департаменту державної соціальної допомоги, Управління організації соціального захисту постраждалих внаслідок надзвичайних ситуацій і Управління міжнародних зв’язків Міністерства надали гостям інформацію щодо організації пенсійного забезпечення громадян України, зареєстрованих як внутрішньо переміщені особи (ВПО).

Гостей, з-поміж іншого, цікавив механізм встановлення особи пенсіонерів та можливості виплати пенсій особам, що мешкають на тимчасово неконтрольованих українською владою територіях.

Спеціалісти Мінсоцполітики надали відповіді на поставлені запитання. Зокрема, було роз’яснено, що у Пенсійного фонду України немає зв’язку з органами пенсійного забезпечення на окупованих територіях. Не вирішені й питання безпеки доставки коштів на цю територію.

Для отримання пенсій чи допомог громадяни повинні звернутися з паспортом і довідкою про тимчасову реєстрацію до органу соціального забезпечення на території, контрольованій нашою державою, де вони отримують статус внутрішньо переміщеної особи. В такому разі їм відновлюється (або встановлюється) виплата пенсії.

Прозвучала інформація про актуальну кількість отримувачів пенсій на Донбасі. Станом на 1 травня ц.р. зареєстровані як ВПО і отримують пенсії в Україні 1 млн. 109 тис. мешканців Донецької і Луганської областей. Водночас на неконтрольованій території залишилися 333,9 тис. донбаських пенсіонерів, які не мають змоги отримувати пенсії від України.

Урядовий портал

  Категорія: