3 ГРУДНЯ – МІЖНАРОДНИЙ ДЕНЬ ІНВАЛІДА

3 ГРУДНЯ – МІЖНАРОДНИЙ ДЕНЬ ІНВАЛІДА
1 Грудня 2015
Друкувати цю новину

Щороку 3 грудня в Україні, як і у всьому світі відзначається день людей з обмеженими фізичними можливостями. Права осіб з інвалідністю в нашій державі захищає Закон «Про основи соціальної захищеності осіб з інвалідністю в Україні». Інваліди в Україні володіють усією повнотою соціально-економічних, політичних, особистих прав і свобод, закріплених Конституцією України.

Інваліди – це не просто категорія людей. Це окремі життя. Окремі трагедії. Окремі людські надії на те, що все буде добре.

Важливо, щоб люди не відчували себе людини з інвалідністюми..

Це люди, на долю яких випали складні випробування…

Тільки співчуття мало, потрібно розвивати можливості…

Л. Швецова

За підрахункам,  в Полтавській області наразі проживає 80498 людей з обмеженими фізичними можливостями. Через події на Сході України їх число, нажаль, постійно збільшується. На плечі органів соціального захисту лягає все більше завдань, покликаних вчасно вивчити проблеми та охопити соціальною підтримкою учасників АТО, сімей загиблих учасників АТО.

В області ведеться активна робота щодо психологічної реабілітації, професійної адаптації, забезпечення санаторно-курортним лікуванням та придбання житла учасникам АТО. Значною підтримкою для даної категорії громадян стало прийняття обласної Комплексної програми соціального захисту і соціального забезпечення населення на 2013-2020 роки. Згідно програми у 2015 році оздоровлено 2010 військовослужбовців, які брали участь в АТО, та членів їх сімей. Оздоровлення проводиться в місцевих санаторіях: «Миргородкурорт», МЦ «Нові Санжари», санаторії «Сосновий бір» та «Псьол».

Ще 2170 путівок з державного бюджету спрямовано на відновлення здоров’я людей з інвалідністю та ветеранів.

Постійно ведеться робота по забезпеченню осіб з інвалідністю кріслами-колісними. З початку 2015 року їх видано  618 одиниць.

Особлива увага приділяється забезпеченню житлом сімей учасників антитерористичної операції.  Потребу у забезпеченні житлом мають 25 сімей, з яких 20 – сім’ї загиблих військовослужбовців та 5 – учасники антитерористичної операції, яким встановлено 1 чи 2 групу інвалідності.

Станом на 26 вересня 2015 року 10 сімей загиблих військовослужбовців вже отримали житло, 13 – виділені кошти та ведеться робота по придбанню житла, двом сім’ям загиблих планується надати житло, виділене забудовником на благодійних засадах.

 За рахунок коштів місцевих бюджетів забезпечено житлом 5 сімей загиблих учасників антитерористичної операції.

Важко уявити життя стареньких без допомоги з боку соціальних працівників. На підтримку одинокої людини поважного віку багато років в області діють територіальні центри соціального обслуговування одиноких престарілих громадян, які, в свою чергу, поділяються на відділення, що надають послуги за різними напрямками.

У відділеннях соціальної допомоги вдома на обслуговуванні перебуває 19706 громадян похилого віку та осіб з інвалідністю. Одинокій людині похилого віку великою підтримкою є відвідування соціальним  працівником,  який приготує обід, допоможе по господарству та з оплатою житлово-комунальних послуг, оформить, за потреби, субсидію.

Для багатьох відвідувачів територіальні центри стали другою домівкою, місцем, де можна не лише отримати низку процедур, направлених на підтримку здоров’я, але й знайти змістовне дозвілля за інтересами, нові знайомства. Адже,  при територіальних центрах діє безліч  гуртків, вокальні ансамблі, наш новий, та дуже популярний,  проєкт – «Університет третього віку».

Ми не зупиняємось на досягнутому, весь час вивчаємо потребу та працюємо над розвитком нових видів соціальних послуг.

Крім людей з інвалідністю в області проживає  4060 дітей-осіб з інвалідністю. З метою створення належних умов для здійснення комплексної реабілітації, соціальної адаптації дітей-осіб з інвалідністю, у системі соціального захисту населення Полтавської області функціонує 5 центрів соціальної реабілітації дітей-осіб з інвалідністю: м. Кременчук, м. Полтава, м. Лубни, м. Миргород, м. Гадяч, які проводять соціальну реабілітацію дітей-осіб з інвалідністю, що проживають в області.

Відповідно індивідуальної програми реабілітації дитини з інвалідністю ЛКК, спеціалістами зазначених центрів складається індивідуальний план проведення реабілітації та психологічної корекції дитини з інвалідністю. Проводиться аналіз та оцінка результатів проведеної реабілітації.

Протягом 9 місяців 2015 року Центрами соціальної реабілітації дітей осіб з інвалідністю надано реабілітаційні послуги 876 дітям-людини з інвалідністюм.

Директор Департаменту праці та соціального захисту населення Полтавської облдержадміністрації Л.В. Корнієнко

Полтавська ОДА

  Категорія: