Сила духу людини з інвалідністю – приклад для всіх нас

Сила духу людини з інвалідністю – приклад для всіх нас
17 Лютого 2016
Друкувати цю новину

Дванадцятого лютого 2016 року в приміщенні апеляційного суду Херсонської області відбулася інформаційна зустріч працівників суду з представниками Всеукраїнської громадської організації осіб з інвалідністю “Велід» (далі – ВГОІ) на тему: “Інклюзивна Україна. Мова і етикет спілкування із людиною, що має інвалідність».

Сила духу людини з інвалідністю - приклад для всіх нас

Лекторами зустрічі виступили: голова ВГОІ «Велід» Олексій Ліпков, громадські активісти, подружня пара «на візках» Яна та Михайло Лебєдєви, які люб’язно погодилися розповісти основні положення вищезазначеної теми секретарям цивільної та кримінальної палати, судовим розпорядникам та працівникам канцелярії, які першими при зверненні до апеляційного суду контактуватимуть з представниками маломобільних груп населення.

 

Під час спілкування були обговорені питання еволюції поглядів щодо інвалідності та інклюзивного суспільства; етики спілкування з людьми, які пересуваються за допомогою інвалідних візків або з наявністю психічних розладів, вад інтелектуально-розумового розвитку. Учасники заходу відзначили, що нажаль, в сучасному суспільстві для людини, що має інвалідність, характерні певні відчуття фізичних бар’єрів та ризиків, необізнаності, проявів страху, упередженого ставлення та дискримінації. Саме такі зустрічі і сприяють налагодженню взаємодії між різними спільнотами громадян, виховують повагу до індивідуальних особливостей людини, запобігають виникненню соціальних конфліктів в майбутньому.

Олексій Ліпков в своїй доповіді наводив значну кількість прикладів, які доводять, що сила духу цієї категорії населення, їх цілеспрямованість, вміння досягати поставленої мети слугують прикладом для всіх нас. Оскільки життєлюбності, добра, оптимізму, віри в краще майбутнє їм не позичати.

Яна та Михайло Лебєдєви, починаючи розмову щиро подякували всім присутнім за запрошення та акцентували увагу слухачів на питаннях правозахисної моделі «інвалідності», людей з «білою тростинкою». А також, проінформували про переваги, які отримує звичайне суспільство від соціальної рівності. Всім відомо, що у людей, втративших зір, краще розвинені інші аналізатори: слуху, дотику. Наприклад, найкращими працівниками на підприємствах з шумовим забрудненням або ювелірами є особи з частковою втратою слуху. Хотілося б відзначити, що цікаві фото заходу, зроблені Олександром Лавинюком, людиною, яка має інвалідність по зору.

Учасники зустрічі не тільки прослухали цікаві та змістовні доповіді, а й поставили питання лекторам, отримавши на них повні та практичні відповіді.

Після проведення заходу запрошені відвідали Інформаційний центр апеляційного суду Херсонської області з метою тестування його за критеріями доступності, зручності та інформативності. А також, щоб на власні очі пересвідчитися у комфортності умов обладнання центру для людей з обмеженими можливостями.

Підсумовуючи, хотілося б відзначити, що така співпраця буде продовжуватися й надалі. Адже завдяки їй змінюватимуться суспільні штампи до проблем інвалідності як важливого чинника гуманізації суспільного розвитку, які, в свою чергу, в подальшому сприятимуть покращенню рівня доступу до суду та довіри громадян з інвалідністю.

Судова влада України

  Категорія: