Кабінет Міністрів України підтримав ініціативу Мінсоцполітики щодо внесення змін до Порядку забезпечення осіб з інвалідністю автомобілями

20 Грудня 2016 Друкувати цю новину

Кабінет Міністрів України підтримав ініціативу Мінсоцполітики щодо внесення змін до Порядку забезпечення осіб з інвалідністю автомобілямиКабінет Міністрів України підтримав ініціативу Мінсоцполітики щодо внесення змін до Порядку забезпечення осіб з інвалідністю автомобілями, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 19.07.2006 № 999.

Мінсоцполітики розробило проект акта з метою удосконалення зазначеного Порядку, зокрема, шляхом приведення його у відповідність до вимог сьогодення.

Зокрема, внесеними змінами передбачено взяття на облік для забезпечення автомобілями осіб з інвалідністю, в тому числі дітей, які переселилися з тимчасово окупованої території чи районів проведення антитерористичної операції і мають право на отримання автомобіля безоплатно або на пільгових умовах, та визначено порядок формування їх особових справ за місцем фактичного проживання, перебування.

Удосконалено механізм забезпечення автомобілями осіб з інвалідністю, які раніше були влаштовані до установ соціального обслуговування на повне державне утримання або засуджені до позбавлення волі, поновлення їх на обліку та зняття з обліку.

Установлена норма щодо необхідності повторного огляду облМСЕК для підтвердження наявності медичних показань для забезпечення автомобілем, якщо в особи з інвалідністю змінилася група інвалідності або її встановлено безстроково.

Урегульовано питання щодо зміни черговості осіб з інвалідністю, які перебували на обліку як сім’я, якщо один із членів сім’ї змінив місце реєстрації, втратив відповідний статус тощо.

Також установлено норму щодо компенсації особі з інвалідністю в разі самостійної оплати навчання водінню автомобіля і механізм розрахунку та надання такої компенсації та уточнено норму стосовно отримання спадкоємцями автомобілів на підставі заяви, поданої не пізніше ніж через 6 місяців після смерті особи з інвалідністю.

Закріплено норму щодо вилучення автомобіля, якщо під час його експлуатації в особи з інвалідністю закінчився термін дії висновку облМСЕК або групи інвалідності та не поновлено відповідні документи протягом 6 місяців.

Установлено механізм переоснащення автомобілів, отриманих за рахунок коштів державного бюджету, під газобалонне обладнання.

У Мінсоцполітики переконані: прийняття зазначеної постанови Кабінету Міністрів України є необхідним, оскільки чинний на сьогодні Порядок забезпечення осіб з інвалідністю автомобілями застарів і потребує уточнення. Внесені зміни сприятимуть покращенню механізму забезпечення людей з інвалідністю автомобілями.

Мінсоцполітики України

  Категорія:
написати коментар

2 коментарів

 1. Дмитрий
  Грудень 21, 13:45 #1 Дмитрий

  Жаль, что на ускорение продвижения очереди никак не повлияет. Умрешь не дождавшись…

  Reply to this comment
 2. Дмитрий
  Грудень 21, 13:50 #2 Дмитрий

  На скорость выдачи авто это правда никак не повлияет…

  Reply to this comment

Додати коментар

Напишіть відгук