Дівчина у візку, яку не пустили до донецького клубу, через суд домоглася часткової виплати компенсації

Дівчина у візку, яку не пустили до донецького клубу, через суд домоглася часткової виплати компенсації
10 Липня 2013
Друкувати цю новину

Тетяна ГречишниковаМешканка Донецької області Тетяна Гречишникова, яка пересувається в інвалідному візку, відсудила дві тисячі гривень у нічного клубу «Лица», співробітники якого не пустили її на територію закладу.

У стільки Апеляційний суд Донецької області оцінив моральну шкоду, завдану Гречишниковій, яка не змогла потрапити в нічний клуб в січні цього року.

Охорона закладу мотивувала свою відмову тим, що дівчина не проходить фейс-контроль і «буде бентежити відвідувачів, будучи неформатом для їхнього закладу».

«Співробітниками нічного клубу було порушено статтю 24 Конституції України, за якою всі громадяни мають рівні права і свободи, а в нашому випадку була явна дискримінація за ознакою інвалідності. А також закон про захист прав споживачів – заклад зобов’язаний надати доступ до своїх послуг всім без обмежень, крім встановлених законом», – вважає адвокат Гречишникової Тетяна Іванова.

Після інциденту постраждала подала до суду позов на 50 тисяч гривень. У травні Калінінський райсуд Донецька задовольнив позов частково, зобов’язавши власників нічного клубу виплатити дві тисячі гривень. Таке ж рішення прийняв і Апеляційний суд. Дівчина назвала це «насмішкою» судового апарату і всієї державної системи над інвалідами”.

Крім того, вона висловила невдоволення тим, як відбувалися засідання. «Юристи клубу перекрутили все, що можна: говорили, що в клубі було дуже багато відвідувачів і нас не пустили саме з цієї причини. Адже я і мої супроводжуючі прийшли відзначити Тетянин день не 25 січня, коли клуб був дійсно переповнений, а 26-го. І начальник охорони нам заявив, що у нього є наказ директора не пускати таких як ми», – розповіла дівчина.

Сторона відповідача свою провину не визнала і заявила, що факт дискримінації в даному випадку відсутній. «Постраждалій необхідно було попередньо зарезервувати місце. Адже в момент, коли дівчина-інвалід прийшла в клуб, охорона не змогла б забезпечити її безпеку як людині з особливими потребами», – зазначили юристи закладу.

Сама ж Гречишникова відповіла, що пропонувала охоронцеві написати розписку, в якій знімала всю відповідальність із закладу за стан її здоров’я. «Однак охоронці навіть слухати не захотіли, ще й погрожували забрати фотоапарат, на який ми намагалися зняти те, що відбувається», – розповіла Тетяна.

До того ж, за її словами, керівництво клубу пропонувало укласти мирову угоду за п’ять тисяч гривень, від якої вона і адвокат відмовилися.

На думку Гречишникової, сума компенсації незначна для великого закладу, а тому його керівництво і співробітники не зроблять відповідні висновки, через що можуть постраждати інші відвідувачі з обмеженими можливостями. Вона має намір подати касаційну скаргу до Верховного суду України.

«Дуже складно знайти упевненість в собі, постаратися не відчувати себе неповноцінною і намагатися вести повноцінний спосіб життя. Мені в грубій формі пояснили, що інвалідний візок – це ярлик», – сказала дівчина під час виступу в апеляційному суді.

Додамо, інцидент з дівчиною в інвалідному візку у нічному клубі Лица в Донецьку стався у січні цього року. За дівчину, яку не пустили в заклад, заступилися її друзі і випадкові відвідувачі. Очевидці повідомили, що намагалися записати подію на відео, однак охорона суворо заборонила їм це робити і вигнала з клубу.

Вголос

  Категорія: