У Карпатах розпочався табір з підтримки та відновлення ветеранів, які втратили зір на війні та членів їх сімей. 14 ветеранів, 6 супроводжуючих їх дружин з’їхалися з 10 регіонів України. Команда залучених інструкторів, також охоплює велику географію нашої країни – від Києва до Львова, від Харкова та Сум до Івано-Франківська.
Даний курс реабілітації незрячих ветеранів поєднав 2 групи учасників: новачків – тих, хто на реабілітації знаходиться вперше, та тих, хто вже поступово і впевнено крокує до незалежності і самостійності у своєму житті, які вже здобули базові знання та навички в зборах організованих ГС «Сучасний погляд».
Для проведення заходу розроблені дві програми підтримки, відновлення, навчання та залучення ветеранів і членів їх родин до подальшої діяльності. Процес відбувається паралельно для двох груп. Навчання проводяться індивідуально, в групах, з залученням членів сім’ї, а також в загальних змішаних групах із залученням усіх учасників.
Для супроводжуючих із числа членів родин розроблений свій графік, який включає: психологічну підтримку, правила супроводу осіб з втратою зору, отримання порад щодо облаштування побуту, а також юридичні консультації та відповіді на нагальні запитання у правовому полі.
Програма для другої групи спрямована на:
Додаткове стимулювання до навчання – засоби психологічної, фізичної, соціальної реабілітації.
Родзинкою від команди є рекреаційний туризм, мотиваційні зустрічі, вечірні розвантаження із настільними іграми, щирим і дружнім спілкуванням за горнятком запашного чаю.
Ласкаво просимо до родини табору «Життя після війни» – це комплексна і фахова підтримка незрячих ветеранів і членів їх родин. Бо життя після війни має тривати! І про це постійно говорить ідеолог наших таборів Олександр Терещенко.
Партнерами у цій справі виступили:
Захід відбувся в рамках реалізації проєкту «Криза в Україні: Реагування та відновлення з урахуванням потреб людей з інвалідністю під керівництвом та за координації організацій осіб з інвалідністю (2-га фаза), який реалізує Національна Асамблея людей з інвалідністю України за підтримки Європейського форуму інвалідності (EDF) та Християнської місії незрячих (СВМ).