Завершився бізнес-тренінг із соціального підприємництва у Харкові

Завершився бізнес-тренінг із соціального підприємництва у Харкові
28 Березня 2019
Друкувати цю новину

Національною Асамблеєю людей з інвалідністю України 18-20 березня 2019 року у Харкові проведено триденний бізнес-тренінг із започаткування власної справи.

Це останній захід цієї направленості із запланованих  в рамках реалізації в Україні Міжнародного проєкту «Тренінги, розширення економічних можливостей, допоміжні технології та послуги медичної/фізичної реабілітації», за фінансової  підтримки Агентства США з міжнародного розвитку USAID.

До Харкова приїхали 20 учасників із Київської, Харківської, Дніпропетровської, Запорізької, Луганської та Сумської областей, всі вони внутрішньо перемішені особи та члени їх родин.  Незважаючи на те, що учасники приїхали з різних регіонів України, всі вони мають намір опанувати основи підприємницької діяльності, знайти себе у нових життєвих обставинах і тим самим поліпшити фінансову спроможність своєї сім’ї. Серед учасників були ті, що мають досвід ведення малого бізнесу і хотіли б відновити свою підприємницьку діяльність, але переважна більшість  – це новачки власної справи.

Враховуючи, що цільовою аудиторією даних тренінгів є люди постраждалі від збройного конфлікту на Сході України, які на даний момент не мають власного житла (переважно) і мають проблеми із здоров’ям, то основний акцент ставився тренерами на доступність подачі інформації: не налякати бізнесменів-початківців об’ємом і складністю інформації, а навпаки – надати впевненості у своїх силах учасникам тренінгу, спробувати «витягнути» приховані можливості та здібності учасників, і тим самим повірити у себе.

Із самого початку бізнес-тренінгу відчувалось, що частина учасників знаходяться в стадії прийняття рішення: «Відкрити власну справу чи ні? Як вибрати напрямок діяльності? Що робити потім? І т.д.». Перед тренером та організаторами стояло задання надати як умога більше інформації щодо теоретичних та практичних засад ведення бізнесу з самого початку діяльності: основи чинного законодавства у цій сфері, реєстрація ФОП, вибір системи оподаткування, видів діяльності, ведення документації, тодо. Одним із напрямів на тренінгу було бізнес-планування: як правильно написати бізнес-план, визначитися із основною метою та можливими шляхами реалізації власної бізнес-ідею. Враховуючи, що в рамках проєкту ми бачимо багато успішних історій наших учасників – фізичних осіб підприємців, то саме на них і базувались практичні вправи та приклади.

Учасники тренінгу обмінювалися власним досвідом, задавали питання щодо вирішення реальних життєвих ситуацій, які ставали перед ними як підприємцями-початківцями, обмінювалися контактами, щоб підтримувати зв’язки у майбутньому.

Також, учасників було поінформовано про можливості служби зайнятості на сучасному етапі та надані відповіді на запитання.

Щіро дякуємо за зворотній зв’язок та відгуки учасників, які ми отримуємо із підсумкових анкет. Вони свідчать, що проєктом обрано правильний підхід і тактику проведення даних тренінгів, а також не втрачають своєї актуальності:

«Дякую за підготовку і проведення важливого тренінгу. Самому у вище окреслених питаннях розібратись було б дуже важко»

«Дуже дякую за тренінг, який допоміг розібратися в питаннях, котрі були потрібні»

«Благодарна за возможность посетить тренинг, получить новые идеи и опыт других»

«Тренінг був дуже гарним, добре підготовлений, чітко, якісно та доступно розказана тема»

Під час закриття заходу були вручені Сертифікати та висловлені особисті побажання кожному учаснику тренінгу.

Бажаємо успіхів!

Слідкуйте за нашими анонсами на сайті НАІУ.

  Категорія: