Незабаром. Шведсько-українська фотовиставка “РівноДоступність. Жити гідно всупереч долі” у Дніпрі

Незабаром. Шведсько-українська фотовиставка “РівноДоступність. Жити гідно всупереч долі” у Дніпрі
1 Листопада 2016
Друкувати цю новину

Фотовиставка розповідає історії чоловіків, жінок, дітей з Швеції та України, які, спираючись на право жити гідно, знайшли свій шлях у житті.

Фотовиставка вже побувала в 15 країнах світу. В Україні виставка була доповнена українськими історіями людей з інвалідністю. Учасники фотовиставки – політичний діяч Валерій Сушкевич, юна піаністка із синдромом Дауна Ліза Халявченко, спортсмен з пауерліфтингу Артем Гудзенко, громадський діяч Сергій Кіт – знають, як долати бар’єри.

Як розповідає Артем Гудзенко, його участь у фотовиставці для того, щоб довести, що ти людина і ти чогось вартий.

“Довести, що ти чого вартий. Щоб не ставилися до тебе зверхньо, рухатися завжди вперед, не зважаючи на життєві ситуації. Не піддаватися провокаціям, не звертати увагу, наприклад, ані на багатство, ані на бідність, чи інвалідність, а бачити людину. У спорті я перевиховався. Спорт мене навчив не здаватися, і довести собі, що я чогось вартую”, – ділиться Артем.

Протягом місяця починаючи з 11 листопада  кожний бажаючий безкоштовно зможе оглянути експозицію виставки в приміщенні Дніпровської центральної міської бібліотеки за адресою: м. Дніпро, вул. Воскресенська, 23.

В рамках презентації проєкту 10 листопада в приміщенні Дніпропетровської обласної державної адміністрації (м. Дніпро, пр. Олександра Поля, 1) відбудеться Круглий стіл «РівноДоступність: шведсько-український досвід з включення людей з інвалідністю в різні сфери життєдіяльності» та відкриття фотовиставки

(Кількість учасників обмежена. Обов’язкова попередня реєстрація до 7 листопада за наступним посиланням або за тел. +38(066)292-14-39, (044)279-61-84 або за електронною адресою o.m.zhurbenko@gmail.com)

Спеціальний гість проєкту – Мортен Хенеус, журналіст, громадський активіст руху за права людей з інвалідністю у Швеції.

“Я не знав, що таке жити з інвалідністю. Влітку 1994 одна подія повністю змінила моє життя – втратив ногу. Лікарі побоювалися за моє життя, я мав два серцевих напади, але воля до життя перемогла. Зрештою, всі 9 місяців, що я провів на лікарняному ліжку, стали найціннішими у моєму житті. Уже від самого початку я вирішив жити так, щоб інвалідність не впливала на моє життя».

11 листопада о 15:00 год в приміщенні Дніпровської Центральної міської бібліотеки пройде майстер-клас з жестової мови.

Майстер-клас з української жестової мови проведе Ігор Бондаренко – голова Ради перекладачів жестової мови України, офіційний представник Всесвітньої асоціації перекладачів жестової мови (WASLI) в країнах Східної Європи та Середньої Азії. Протягом двогодинного заняття учасники дізнаються про ази вивчення жестової мови, етичні моменти спілкування з глухими людьми, переглянуть мотиваційні відеоролики та тематичну презентацію.

Реєстрація учасників за тел. за тел. +38(066)292-14-39, (044)279-61-84 або за електронною адресою o.m.zhurbenko@gmail.com.

Організаторами заходу виступили: Посольство Швеції в Україні, Шведський Інститут, ВГО «Національна Асамблея осіб з інвалідністю України» за підтримки Дніпропетровської обласної державної адміністрації та Дніпровської Центральної міської бібліотеки.

До уваги учасників! Організатори заходу не компенсують витрати на проїзд та проживання.

Запрошуємо усіх зацікавлених взяти участь у зазначених заходах.

logo-rivnodostupnist

  Категорія: