За підтримки USAID на Львівщині відбувся тренінг «Включення організацій осіб з інвалідністю при гуманітарному реагуванні»

За підтримки USAID на Львівщині відбувся тренінг «Включення організацій осіб з інвалідністю при гуманітарному реагуванні»
5 Березня 2024
Друкувати цю новину

Як і де знаходити кошти для підтримки діяльності громадської організації? Як не прогавити момент, щоб подати заявку на грантову підтримку  міжнародних та національних організацій? На що необхідно звернути вагу, щоб проєктна пропозиція ГОІ була «помічена» і підтримана грантодавцями? Ці та інші питання розглядались на тренінгу «Включення організацій осіб з інвалідністю при гуманітарному реагуванні», який було організовано  Національною Асамблеєю людей з інвалідністю України в рамках проєкту «Покращення реабілітаційних послуг у системах охорони здоров’я».

Представники та представниці 24 громадських організацій осіб з інвалідністю, організації, які опікується питаннями людей інвалідності, займаються адвокацією їх прав, лідери та лідерок громадського руху  з восьми пілотних регіонів проєкту взяли участь у заході, який проходив наприкінці лютого на базі Західного реабілітаційно-спортивного центру НКСУ у Львівській області.

Майже п’ять днів учасники і учасниці тренінгу опановували нові знання, обмінювалися досвідом і знаннями зі своїми колегами з інших регіонів, приймали участь у реабілітаційних заходах, тощо.

Керівниця проєкту Вікторія Назаренко окреслила основні завдання і цілі заходу, які в першу чергу спрямовані на посилення спроможності громадських організацій реагувати на гуманітарні потреби людей з інвалідністю.

Перша і основна сесія тренінгу «Підготовка ґрантових заявок у сфері гуманітарного реагування: податись не можна проґавити» була обрана не випадково. Цей напрямок був окреслений як один із основних за підсумками розгляду пропозицій учасників першого тренінгу в рамках проєкту, який у вересні 2023 року у Києві.

Враховуючи актуальність теми і зацікавленість учасників попереднього тренінгу, фахівець і тренерка Наталія Новикова разом із учасниками і учасницями розглянули важливі кроки для успішного написання проєктної заявки ГОІ для ґрантового конкурсу з гуманітарного реагування, торкнулись основних етапів написання, подання проєктних пропозицій, тощо.

Особлива увага під час навчання акцентувалася на практичних вправах, а також роботі у командах та способах залучення та збереження власних ресурсів в проектної діяльності організацій.

Деякі активісти громадських організацій вперше брали участь у таких навчаннях, але всі (і досвідченні представники громадянського сектору і новачки) отримали навички практичного застосування теоретичних засад,  нові та корисні знання для впровадження під час діяльності своїх організацій.

Під час двох онлайн – сесій «Інклюзивний доступ осіб з інвалідністю до гуманітарного реагування» та «Забезпечення допоміжними засобами реабілітації: реалії сьогодення» фахівці-експерти НАІУ Алла Соцька та Оксана Полякова розширили знання учасників з питань про соціальний захист та гарантії для людей з інвалідністю України у сучасних умовах.

Також, учасники і учасниці ознайомилися із кращими практиками діяльності ГОІ під час гуманітарного реагування в різних регіонах, лідерки громадських організацій людей з інвалідністю – членів НАІУ поділилися своїм практичним досвідом. Дуже активно залучалися до цього процесу і ти, в кого такого досвіду ще немає.

Заключна сесія Тренінгу була присвячена питанням юридичного характеру щодо здійснення діяльності громадських організацій в умовах війни. Спікером цієї сесії був юрист – лідер Харківської правозахисної громадської організації незрячих юристів Микола Дубов.

Зараз в Україні немає безпечних регіонів, всі потерпають від наслідків війни, яка триває вже третій рік. Навколишня ситуація дуже впливає на психоемоційний стан людини, незалежно від того де вона живе і чим займається. У нас в проєкті є регіони, а саме Харківська, Дніпропетровська, Київська області, які знаходяться під постійними обстрілами і знаходяться у постійній небезпеці. Для нас дуже важливо, щоб учасники під час заходу отримали не тільки багато інформація, а й змогли отримати психологічне розвантаження. Для цього до Програми були включені реабілітаційні заходи для всіх учасчників:

  • заняття у тренажерному залі з інструктором
  • гра у Бочча
  • заняття на тренажерах на свіжому повітрі
  • відвідування соляної кімнати, медитація
  • прогулянки та знайомство із Центром

Захід завершено, але ми впевнені, що всі учасники і учасниці скористаються отриманими знаннями під час пошуку та реалізації проєктної діяльності ГОІ, скористаються досвідом своїх колег у своїй громадській діяльності  під час вирішення гуманітарних потреб осіб з інвалідністю.

Отримані відгуки надихають нас (організаторів) на проведення наступних заходів:

«Захід був чудово організований. Дуже насичений корисною інформацією і позитивною атмосферою.

Такі заходи є актуальними в цей час. Дякую організаторам і донорам за можливість бути учасником такого тренінгу!»

 «Щиро дякую за такий натхненний, корисний і ресурсний семінар! Неймовірне навчання, якого дуууже не вистачало вже давно. Тепер всі пункти зрозуміліші і будемо закріплювати отримані навички на практиці! Окрема подяка організаторам за організацію рекреаційних заходів, і всім – за створення теплої атмосфери!» (Анастасія)

«… Дякую всім за чудове навчання, мені дуже сподобалось! Бажаю всім міцного здоров’я, терпіння» (Михайло)

 «Дякую організаторам семінару за чудову підготовку та проведення. Отримала багато позитивних емоцій та корисної інформації. Місце проведення неймовірне, бо це Центр, куди завжди хочеться повертатися. Всім здоров’я, успіхів та миру» (Лариса)

«Дякую всім за захід, інформацію і всі ці дні що були разом. Дякую тренерам, організаторам, НАІУ за можливість брати участь, вчитися новому, вдосконалювати навички і бути тут і зараз. Дякую учасникам за активність, за ваші прагнення і бажання зробити цей світ краще. Наснаги усім, здоров’я, сили на нові звершення і здобутки. Разом до Перемоги! До нових зустрічей!» (Альона)

«Захід пройшов на дуже високому організаційному рівні. Інформація отримана під час навчання корисна, цікава, доступна. Багато практичних завдань дали змогу об’єднатися, відчути командну роботу, активно залучитися до процесу підготовки написання грантових заявок. Інтенсивність проведення навчання та обсяги дуже насичені. Але це не завадило. Всі працювали в повну силу. Дуже класний блок щодо психологічного розвантаження та заходів з комплексної реабілітації, зокрема фізичної та соціальної.  Дякую організаторам заходу за отримані знання та емоційне розвантаження! Всім РЕСПЕКТ! І організаторам і учасникам! Позитив та конструктив! Успіхів, натхнення та наснаги!» (Неля)

Це декілька таких відгуків. Їх дуже багато! Дякуємо УСІМ!

Разом до ПЕРЕМОГИ!

 

********

Ця ініціатива стала можливою завдяки щедрій підтримці американського народу за підтримки Агентства США з міжнародного розвитку згідно з угодою про співпрацю з Partnerships Plus під номером 7200AA18CA00032, яка фінансується з 28 вересня 2018 року, та реалізується Інститутом досліджень і навчання JSI у відповідності до угоди під номером PP-EI-001 з Momentum Wheels for Humanity. Зміст є відповідальністю Національної Асамблеї людей з інвалідністю України і не обов’язково відображає погляди USAID або уряду Сполучених Штатів.