Соціальний грошопад. На останній сесії обласної ради депутати розподілили додаткові кошти, які надійшли з місцевих і державного бюджету на соціальні потреби. Дісталося і інвалідам, і сиротам, і бюджетникам, і пацієнтам «Фрезеніусу». Це було єдине питання позачергової сесії. Проте його розгляд тривав більше години. Чому так сталося – знає Світлана Пічугіна.
На позачергову сесію обласної ради депутати винесли єдине питання – розподілити додаткові кошти на соціальні програми. Як доповів начальник головного фінансового управління області Володимир Кулеша, змінами до державного бюджету передбачено низку трансфертів на виконання соціальних ініціатив Президента. Перепало й Черкащині.
Володимир Кулеша, начальник головного фінансового управління ОДА: «Насамперед, 13,6 млн. грн. дотацій на покращення надання соціальних послуг найвразливішим верствам населення. У зв’язку з цим, із 1 червня 428 фахівців із соціальної роботи почнуть будуть опікуватися сім’ями, що перебувають у скруті».
Крім того, виділена додаткова дотація в сумі 2,7 млн. грн. на підвищення рівня соцзабезпечення інвалідів 1-2 групи внаслідок психічного розладу. Тепер вони отримуватимуть удесятеро більше: замість сотні гривень – тисячу. Додаткові кошти надійшли й на збільшення виплат малозабезпеченим сім’ям, інвалідам дитинства, дітям-інвалідам і сиротам. 43,6 млн. гривень надійшли на оплату праці бюджетників. Це все з держбюджету. А ось допомога пацієнтам-нирникам надійшла з місцевих скарбниць. Кілька районів і міст скинулися і назбирали 8 мільйонів. Саме цей момент викликав жваве обговорення.
Любов Майборода, депутат Черкаської обласної ради: «Примусове виділення субвенцій на лікування ниркових хворих розцінюю, як безпрецедентне втручання влади в роботу органів місцевого самоврядування. Посеред року, коли місцеві бюджети затверджені, в умовах жорсткого дефіциту фінансів обласна влада примушує районні бюджети направляти кошти на лікування своїх хворих».
На думку Любові Майбороди, лікувати хворих на ниркову недостатність треба коштом області. Пані Майборода запропонувала перенаправити для потреб гемодіалізників один мільйон гривень. Взяти його з тих 3-х мільйонів, які виділені на висвітлення діяльності облради у ЗМІ. Закономірно, пропозицію не підтримали.
Дехто з депутатів висловив занепокоєння, що лікуватися коштом обласного бюджету захочуть хворі з інших областей. Сергій Тулуб зазначив, що це неможливо, оскільки направляти хворих на лікування буде спеціальна фахова комісія, яка чітко слідкуватиме за цим процесом.
Сергій Тулуб, голова Черкаської ОДА: «Жодний пацієнт не буде потрапляти в наші медичні заклади, які професійно цим опікуються, без направлення спеціальної комісії. А в ній будуть представники не тільки державної медичної установи, а й приватних, не тільки «Фрезеніусу», й інші можуть з’явитися. Ціна на ці послуги – єдина для всіх, незалежно від форм власності».
А ось депутат-батьківщинівець Володимир Гресь зазначив, що проблема із «Фрезеніусом» штучно створена владою. Володимир Анатолійович виділення коштів на гемодіаліз назвав «перемогою мужніх громадян».
Володимир Гресь, депутат Черкаської обласної ради: «Ми хочемо висловити вдячність тим ентузіастам, які, ризикуючи власним здоров’ям, наважилися дати рішучий спротив діям влади, а також небайдужим черкащанам, політичним партіям і громадським організаціям, які цей відчайдушний протест підтримали. Це поодиноке рішення, яке фракції «Батьківщина» та «Фронт Змін» будуть підтримувати».
Зрештою, після численних дискусій депутатська більшість затвердила зміни до бюджету.
“ВІККА-НОВИНИ”