МЗС України дало розпорядження закордонним дипломатичним установам із 18 травня відновити прийом заяв на вчинення консульських дій чоловікам призовного віку, що був призупинений 23 квітня.
Як тепер відбуватиметься надання консульських послуг чоловікам призовного віку? Поряд із документами, які необхідні для отримання обраної консульської послуги, чоловіки мають також подати свій військово-обліковий документ у паперовому (ВОД) або електронному вигляді (е-ВОД). При цьому паперовий документ можна буде подавати лише до початку роботи електронного кабінету призовника, в якому кожен зможе самостійно сформувати електронний документ.
Що робити, якщо електронний кабінет призовника ще не запрацював, але і паперового документа немає? Можна скористатися тимчасовою альтернативною опцією: стати на тимчасовий консульський облік чи оновити свої дані консульського обліку, і тоді подати заяву на отримання консульської послуги, не маючи електронного чи паперового військово-облікового документа.
У такому разі не потрібно робити окремий запис в електронній черзі на подання документів для взяття на тимчасовий консульський облік або оновлення даних консульського обліку.
Коли можна не подавати паперовий чи електронний військово-обліковий документ для отримання консульських послуг? ● якщо йдеться про оформлення посвідчення особи на повернення в Україну (т.зв. “білий паспорт”); ● коли консульська дія вчиняється в інтересах дитини, другий з батьків якої є іноземцем або особою без громадянства; ● якщо за консульською послугою звертається арештований або позбавлений волі заявник.
Що робити, якщо немає не лише паперового військово-облікового документа, а й закордонного паспорта? Для взяття на тимчасовий консульський облік наявність закордонного паспорта обов’язкова. У такому разі громадянин має дочекатися 18 червня, коли, згідно з повідомленням Міноборони, в електронному кабінеті призовника з’явиться можливість сформувати електронний військово-обліковий документ. Тоді громадянин зможе звернутися з ним до консульської установи для оформлення закордонного паспорта.
******
Ця ініціатива стала можливою завдяки щедрій підтримці американського народу за підтримки Агентства США з міжнародного розвитку згідно з угодою про співпрацю з Partnerships Plus під номером 7200AA18CA00032, яка фінансується з 28 вересня 2018 року, та реалізується Інститутом досліджень і навчання JSI у відповідності до угоди під номером PP-EI-001 з Momentum Wheels for Humanity. Зміст є відповідальністю Національної Асамблеї людей з інвалідністю України і не обов’язково відображає погляди USAID або уряду Сполучених Штатів.