22 червня 2022 року представниками Національної Асамблеї людей з інвалідністю України взято участь у онлайн-заході: «Інвалідність у Німеччині: які у мене права? Де я можу отримати допомогу? Обмін досвідом для людей з інвалідністю з України».
Організаторами заходу виступили міжнародні громадські організації ”Handicap International I Crossroads’‘ та Interessenvertretung Selbstbestimmt Leben in Deutschland e.V. (співлауреат Нобелівської премії миру – Німеччина) зі співробітництва в галузі розвитку та надання екстреної допомоги, яка діє приблизно в 60 країнах. Вони прагнуть до солідарного та інклюзивного світу і покращують умови життя людей з інвалідністю в довгостроковій перспективі та підтримують тих, хто потребує особливого захисту.
Захід був орієнтований на людей з інвалідністю з України. Під час зустрічі обговорили права людей з інвалідністю з України у Німеччині та про те, де таки люди можуть отримати допомогу.
Участь у заході взяли біля 300 осіб – це люди з інвалідністю, сім’ї, які виховують дітей з інвалідністю, зокрема багато з них із України, які вимушено переїхали під тимчасовий захист у Німеччину.
Організаторами було представлено презентації на теми:
Учасники онлайн-зустрічі прийшли до висновку що потрібно проведення більш інтенсивних консультацій та ефективна організація інформування людей з інвалідністю, які опинились у інших країнах, зокрема в Німеччині. Тому, було зазначено, що Центри додаткової незалежної участі можуть виконувати тут керівну функцію. Проте організатори також погоджуються, що цей захід зможе стати лише доповненням до подальшого спілкування людей з інвалідністю з України за кордоном.
Величезна потреба в обміні і, перш за все, бажання брати участь, ставити запитання та передавати досвід дає надію, що багато чого можна зробити. Оскільки, як також стало зрозуміло на заході, різні обов’язки та правові норми часто є закритою книгою для людей з інвалідністю, які вже живуть у Німеччині. Тому також важливо, щоб Німеччина на державному рівні запропонувала відповідну допомогу та вдосконалювала правове регулювання.
І останнє, але не менш важливе, база даних, розроблена спільно офісом Державного уповноваженого у справах осіб з інвалідністю у Бремене, а зараз керується групою інтересів Self-determined Living in Germany (ISL) та Handicap International (HI) для організації проживання та транспортування, залишається важливим інструментом. Тепер головне – дати можливість людям з інвалідністю вести самостійне життя в середині спільноти, а не в особливих світах.
Посилання на базу даних для організації проживання та транспорту www.hilfsabfrage.de
Було організовано час для зворотного зв’язку, запитань та відповідей.
Захід супроводжувався перекладачами української, німецької мов та паралельно були залучені українські сурдопереклачі, які забезпечували переклад на українську жестову мову.
За результатами заходу було вирішено продовжити організацію аналогічних зустрічей.
РОБОТА ТРИВАЄ!