Виборчі дільниці не забезпечені пандусами – Ярослав Грибальський

Виборчі дільниці не забезпечені пандусами – Ярослав Грибальський
3 Листопада 2014
Друкувати цю новину

1414344419_1Голова Львівського обласного відділення українського фонду реабілітації людей з обмеженими можливостями Ярослав Грибальський говорить, що дістатися виборчих дільниць людям з інвалідністю на Львівщині досить важко.

Про це він повідомив сьогодні під час брифінгу, передає кореспондент «Вголосу».

«Держава в жодному плані не потурбувалася про виборців з обмеженими можливостями. Більшість дільниць не забезпечені пандусами. Отож, люди без сторонньої допомоги не можуть дістатися дільниці. Вони залишаються сам на сам зі своїм бажанням проголосувати», – підкреслив голова обласного відділення.

Ярослав Грибальський також додав, що законодавство передбачає можливість голосувати людям з особливими потребами вдома. Проте є інваліди, які прагнуть самостійно приїхати до виборчої дільниці.

«Мій товариш у вівторок написав заяву про те, що хоче голосувати на дільниці, проте через два дні до нього зателефонували з виборчого округу й запропонували зробити це вдома. Такий підхід говорить про те, що суспільство не бажає бачити людей з інвалідністю», – наголосив голова Львівського обласного відділення українського фонду реабілітації людей з обмеженими можливостями.

Як зазначила голова Львівської обласної організації УТОС Любов Кукурудза, люди з інвалідністю по зору, згідно з законодавством, можуть голосувати разом з довіреними особами.

Зокрема, вона зазначила, що голосувати в такий спосіб доводиться у зв’язку з тим, що бюлетені не друкують шрифтом Брайля.

«Самостійно проголосувати інваліди по зору не можуть. Отже, задля цього беремо з собою довірену особу. Це може бути чоловік, дружина або знайома людина. Разом з нею заходимо до кабінки, де визначаємося з вибором», – підкреслила Любов Кукуруза.

Нагадаємо, на Львівщині проживає близько 2500 людей з інвалідністю по зору.

  Категорія: