Національна Асамблея людей з інвалідністю України є всеукраїнським добровільним неприбутковим об’єднанням юридичних осіб приватного права, зокрема громадських об’єднань, що утворені особами з інвалідністю або з метою їх захисту на основі єдності інтересів для спільної реалізації своїх прав і свобод, мети, завдань та напрямів діяльності
Метою діяльності Асамблеї є об’єднання громадських об’єднань та інших юридичних осіб приватного права, які об’єднують осіб з інвалідністю, узгодження дій та консолідація їх зусиль, спрямованих на поліпшення становища осіб з інвалідністю в Україні, сприяння захисту конституційних прав осіб з інвалідністю, підвищення їх ролі і соціального статусу у суспільстві та захист спільних інтересів своїх членів.
Членство в Асамблеї є добровільним.
Членами Асамблеї можуть бути юридичні особи приватного права, зокрема громадські об’єднання, які підтримують мету, завдання та напрями діяльності Асамблеї, визнають цей Статут та прийняті до складу членів Асамблеї в порядку, визначеному цим Статутом.
Юридичні особи – члени Асамблеї реалізують свої права та обов’язки в Асамблеї через свого представника.
Громадська організація, яка прийняла рішення про вступ до Асамблеї має бути:
Прийом до членів НАІУ здійснює вищий орган Національної Асамблеї інвалідів України – Генеральна Асамблея (у випадку, коли громадська організація інвалідів пропрацювала більше одного року) на підставі:
За рішенням організації можуть бути подані додаткові документи, що підтверджують її діяльність у сфері соціального захисту людей з інвалідністю в регіоні та співробітництво з місцевими органами виконавчої влади.
*******************************************************************
Член Асамблеї припиняє своє членство в Асамблеї з моменту подачі заяви, для юридичних осіб також додається витяг з рішення вищого статутного органу члена Асамблеї про припинення членства в Асамблеї.
Членство в Асамблеї автоматично припиняється в разі припинення юридичної особи – члена Асамблеї;
Генеральна Асамблея має право виключити члена Асамблеї зі складу членів Асамблеї у випадках:
У випадку добровільного виходу або виключення з Асамблеї кошти та інше майно, внесені до Асамблеї її членом, йому не повертається за винятком випадків, передбачених законодавством України.
Члени Асамблеї зберігають повну організаційну, фінансову та господарську самостійність, повноваження та представницькі функції, визначені їх Статутами, права юридичних осіб.
Членство в Асамблеї не виключає можливості членства в інших громадських спілках, окрім тих, мета, завдання діяльності яких суперечить зазначеному в цьому Статуті.
Рішення про прийом та виключення членів Асамблеї приймається Генеральною Асамблеєю, якщо за це рішення проголосувало більше половини делегатів Генеральної Асамблеї, присутніх на засіданні.