Впровадження досвіду використання собак-поводирів в Україні

Впровадження досвіду використання собак-поводирів в Україні
1 Листопада 2013
Друкувати цю новину

Впровадження досвіду використання собак-поводирів в Україні29-30 жовтня 2013 року у м. Ужгороді Національна Асамблея осіб з інвалідністю України та Ужгородська міська громадська організація осіб з інвалідністю зору “Дивосвіт” провели Міжнародний інформаційний семінар “Перспективи впровадження в Україні міжнародного досвіду використання собак-поводирів як активних помічників осіб з вадами зору у забезпеченні мобільності та незалежності у всіх сферах життєдіяльності”.

Головною метою заходу було вивчення проблем та перспектив впровадження в Україні міжнародного досвіду використання собак-поводирів, вивчення досвіду роботи зарубіжних центрів з підготовки собак-поводирів для незрячих людей, обговорення питань законодавчого регулювання застосування собак-поводирів в Україні та перспектив його удосконалення та застосування на практиці, привернення уваги суспільства до проблем та стану соціальної захищеності людей з інвалідністю.

Учасники заходу розглянули питання щодо використання собак-поводирів як активних помічників осіб з вадами зору у забезпеченні мобільності та незалежності у всіх сферах життєдіяльності, вивчення досвіду роботи Центру дресирування собак-поводирів для незрячих людей у м. Прага, Чехія, досвід Асоціації “Angel dog” щодо впровадження підготовки собак-поводирів на території Румунії, законодавче регулювання застосування собак-поводирів в Україні, проблеми та перспективи впровадження в Україні напрямку застосування собак-поводирів та багато інших.

У семінарі взяли участь представники Закарпатської обласної державної адміністрації, Закарпатської обласної ради, Закарпатської обласної клінічної лікарня ім. А. Новака, Інститут корекційної педагогіки та спеціальної психології Національного педагогічного університету ім. М.П. Драгоманова, Центрів дресирування собак-поводирів для незрячих людей з України, Угорщини, Чехії та Румунії; громадських організацій людей з інвалідністю з різних областей України.

Завдяки таким заходам формується усвідомлення важливості собак-поводирів як основних помічників в забезпеченні більш активного та незалежного способу життя для незрячих людей та підіймають питання формування нових законів на державному рівні.

  Категорія: