Після введення в багатьох країнах обмежувальних заходів, спрямованих на зниження захворюваності COVID-19, дуже багатьом з нас довелося зіткнутися з серйозними змінами в нашому повсякденному житті.
Дистанційна робота, тимчасова безробіття, домашнє навчання дітей, а також відсутність фізичного контакту з іншими членами сім’ї, друзями і колегами – адаптуватися до цієї нової реальності непросто. Адаптація до цих змін звичного розпорядку життя, страх заразитися вірусом і тривога про близьких, які відносяться до груп ризику, – все це викликає у всіх нас певні психологічні труднощі. Особливо важким це може виявитися для людей з порушеннями психічного здоров’я.
На щастя, у кожного з нас є можливість зробити цілий ряд дій, які допоможуть нам зберегти своє психічне здоров’я і допомогти близьким, яка потребує додаткового турботи та підтримки.
Нижче наводиться кілька порад, які можуть виявитися для вас корисними.
Страх – нормальна реакція в ситуаціях, що супроводжуються почуттям невпевненості і незахищеності. Але іноді страх виражається в формах, здатних заподіяти біль або пошкодити оточуючим.
Пам’ятайте:
Проявляйте доброту.
Уникайте дискримінації по відношенню до оточуючих зі страху заразитися COVID-19. Уникайте дискримінації по відношенню до оточуючих, у яких, на вашу думку, може бути коронавірусна інфекція. Уникайте дискримінації щодо медичних працівників. Медичні працівники заслуговують на повагу і вдячність. Від COVID-19 постраждало багато людей у багатьох країнах. Чи не зв’язуйте це захворювання з будь-якими конкретними групами населення.
Джерело