ВООЗ надав детальні рекомендації щодо збереження психічного здоров’я в умовах карантину

ВООЗ надав детальні рекомендації щодо збереження психічного здоров’я в умовах карантину
28 Липня 2020
Друкувати цю новину

Після введення в багатьох країнах обмежувальних заходів, спрямованих на зниження захворюваності COVID-19, дуже багатьом з нас довелося зіткнутися з серйозними змінами в нашому повсякденному житті.

Дистанційна робота, тимчасова безробіття, домашнє навчання дітей, а також відсутність фізичного контакту з іншими членами сім’ї, друзями і колегами – адаптуватися до цієї нової реальності непросто. Адаптація до цих змін звичного розпорядку життя, страх заразитися вірусом і тривога про близьких, які відносяться до груп ризику, – все це викликає у всіх нас певні психологічні труднощі. Особливо важким це може виявитися для людей з порушеннями психічного здоров’я.

На щастя, у кожного з нас є можливість зробити цілий ряд дій, які допоможуть нам зберегти своє психічне здоров’я і допомогти близьким, яка потребує додаткового турботи та підтримки.

Нижче наводиться кілька порад, які можуть виявитися для вас корисними.

  • Залишайтеся в курсі подій. Прислухайтеся до рекомендацій і порад національних і місцевих органів охорони здоров’я. Користуйтеся авторитетними джерелами новин, такими як місцеві або національні телеканали і радіостанції, і стежте за останніми новинами на сторінках ВООЗ в соціальних мережах.
  • Заведіть новий розпорядок дня. Намагайтеся максимально дотримуватися звичного розпорядку дня або заведіть новий.
    Вставайте і лягайте спати в один і той же час кожен день.
    Підтримуйте особисту гігієну.
    Дотримуйтеся здорового харчування і постійного режиму прийому їжі.
    Підтримуйте регулярну фізичну активність.
    Виділіть час для роботи і час для відпочинку.
    Приділяйте час улюбленим заняттям.
  • Витрачайте менше часу на читання новин. Намагайтеся знизити кількість часу, яку ви приділяєте перегляду, читанню або прослуховуванню новин, які викликають у вас стрес або засмучення. Якщо необхідно, перевіряйте останні новини в один і той же час, роблячи це, наприклад, двічі на день.
  • Важливо зберігати соціальні контакти. Якщо ваше пересування обмежене, підтримуйте регулярні контакти з близькими по телефону і через Інтернет.
  • Вживання алкоголю або наркотичних засобів. Обмежте або повністю виключіть вживання алкоголю. Не починайте вживати алкогольні напої, якщо раніше ви ніколи цього не робили. Уникайте вживання алкоголю як засобу боротьби зі страхом, занепокоєнням, нудьгою і соціальною ізоляцією.
    Вживання алкогольних напоїв не захищає від вірусних або інших інфекцій. Якраз навпаки, зловживання алкоголем асоціюється з підвищеним ризиком інфекційних захворювань і поганим прогнозом лікування. Також важливо знати, що вживання алкоголю і наркотичних засобів може перешкодити людині вживати необхідних заходів обережності і профілактики для захисту від інфекції, такі як гігієнічна обробка рук.
  • Час, що проводиться перед екраном. Звертайте увагу на те, скільки часу ви проводите кожен день перед екраном. Слідкуйте за тим, щоб робити регулярні перерви.
  • Відеоігри. Відеоігри можуть бути способом відволіктися, однак при знаходженні будинку в протягом тривалого періоду часу може виникати спокуса приділяти відеоігор занадто багато часу. Прагніть до дотримання здорового балансу між щоденними заняттями онлайн та офлайн.
  • Соціальні мережі. Використовуйте соціальні мережі для публікації позитивної та оптимістичною інформації. Систематично виправляйте невірну або помилкову інформацію.
  • Допомагайте оточуючим. Якщо у вас є така можливість, запропонуйте підтримку людям, які мешкали неподалік від вас і, можливо, потребують допомоги, наприклад, для покупки продуктів харчування.
  • Підтримайте медичних працівників. За допомогою онлайн-каналів та інших засобів комунікації висловіть подяку медичному персоналу і всім, хто бере участь в реагуванні на пандемію COVID-19.
  • Уникайте дискримінації.

Страх – нормальна реакція в ситуаціях, що супроводжуються почуттям невпевненості і незахищеності. Але іноді страх виражається в формах, здатних заподіяти біль або пошкодити оточуючим.

Пам’ятайте:

Проявляйте доброту.

Уникайте дискримінації по відношенню до оточуючих зі страху заразитися COVID-19.
Уникайте дискримінації по відношенню до оточуючих, у яких, на вашу думку, може бути коронавірусна інфекція.
Уникайте дискримінації щодо медичних працівників. Медичні працівники заслуговують на повагу і вдячність.
Від COVID-19 постраждало багато людей у ​​багатьох країнах. Чи не зв’язуйте це захворювання з будь-якими конкретними групами населення.

Джерело

  Категорія: