Національна Асамблея людей з інвалідністю України за підтримки USAID в рамках проєкту: «Покращення реабілітаційних послуг в системі охорони здоров’я» й надалі продовжує надавати допомогу людям з інвалідністю.
Під час війни багато людей втратило свої домівки або переїхали до більш безпечного місця. Ми усі розуміємо, що це дуже важко і фізично і морально, особливо для людей, які мають інвалідність, для людей старшого віку. Учасниця нашого проєкту, пані Людмила, з 2014 року вже кілька разів змушена була змінювати місце проживання і починати все спочатку.
Все своє свідоме життя пані Людмила прожила в Донецьку. 35 років пропрацювала на одному з підприємств міста, а далі – травма та інвалідність. На жаль, біда одна не ходить: на початку 2014 року помирає чоловік, а в цей же період розпочинаються активні бойові дії поряд з її помешканням. На той час проживала пані Людмила неподалік Донецького аеропорту, а ми всі знаємо, які запеклі бої точилися там у той час. І нове горе – снаряд влучає в будинок, квартира повністю зруйнована, а з нею і довоєнне життя, яке перетворилося на суцільний вимушений переїзд: евакуація в Покровськ, далі – Одещина.
Жінка, яка все життя була надзвичайно активною, навіть в евакуації не сидить без діла – організовує різноманітні культурно-масові заходи для 400 переселенців, які поселилися в одному з санаторіїв на Одещині. Та настає момент, коли держава перестає фінансувати проживання ВПО в санаторії і їх просто виганяють на вулицю. І тоді, пані Людмила разом з сестрою винаймають квартиру. Грошей катастрофічно не вистачає та руки пані Людмила не опускає і продовжує жити надією.
Після повномасштабного вторгнення знову переїзд, тепер до Львова. А тут нове лихо – помирає сестра і пані Людмила залишається одна в незнайомому місті. Але ні вік (70+), ні інвалідність (жінка пересувається на милицях) не є перешкодою для того, щоб допомагати іншим.
«Особи з інвалідністю є найуразливішою з верств населення і в умовах війни потребують особливої уваги, допомоги та підтримки, – говорить кейс-менеджерка проєкту «Покращення реабілітаційних послуг в системі охорони здоров’я» Любов Кукуруза, – Таку допомогу вони мають можливість отримати в рамках нашого проєкту. Цінність його полягає в тому, що він розповсюджується на багато регіонів України та дає можливість комунікувати з представниками з різних регіонів щодо потреб конкретних осіб з інвалідністю. Крім надання продуктових наборів, засобів гігієни проєкт дає можливість отримати юридичні консультації різного характеру особам, які їх потребують. Розуміємо, що всі потреби і проблеми ми вирішити не зможемо, але підтримати на певний час у нас можливість є».
Від команди проєкту пані Людмила отримала Сертифікат на продуктовий набір, гуманітарну допомогу для побутових потреб та соціально-психологічну допомогу.
Наш проєкт триває, а це означає, що продовжують отримувати необхідну допомогу люди, котрі цього потребують найбільше.
Дякуємо нашим партнерам за підтримку!
***************
Ця ініціатива стала можливою завдяки щедрій підтримці американського народу за підтримки Агентства США з міжнародного розвитку згідно з угодою про співпрацю з Partnerships Plus під номером 7200AA18CA00032, яка фінансується з 28 вересня 2018 року, та реалізується Інститутом досліджень і навчання JSI у відповідності до угоди під номером PP-EI-001 з Momentum Wheels for Humanity. Зміст є відповідальністю Національної Асамблеї людей з інвалідністю України і не обов’язково відображає погляди USAID або уряду Сполучених Штатів.
#SRSHS #НАІУ #USAID #Momentum