Важливо відчути небайдужість. Історія Таміли Лебідь.

Важливо відчути небайдужість. Історія Таміли Лебідь.
3 Жовтня 2023
Друкувати цю новину

На Житомирщині триває проєкт «Покращення реабілітаційних послуг в системі охорони здоров’я», який реалізується  Національною Асамблеєю людей з інвалідністю України під керівництвом Momentum Wheels for Humanity (Momentum).

У складний для України час дуже важливо відчути небайдужість. У цьому переконана наша героїня Таміла Лебідь, яка поживає в смт. Пулини на Житомирщині. Жінка має 1 б групу інвалідності з дитинства.

— Я ніколи не зверталась за допомогою, завжди звикла розраховувати на себе. Тому пропозиція від команди проєкту була приємною. Зараз важкий час і мені було дуже відрадно відчути небайдужість та допомогу від людей. Добре, коли є стороння підтримка! Це додало мені якоїсь впевненості, — розповідає Таміла Лебідь.

— Я отримала Сертифікат на продуктові набори. Купила те, що не псується: олію, макаронні вироби, крупи та консерви. Зробила запаси на зиму, бо цього ніколи не буває багато і такі продукти можуть полежати. Вийшла гарна, бюджетна покупка, а якщо врахувати війну… Взагалі я люблю робити запаси. Це стосується і засобів гігієни, і продуктів харчування, —  каже пані Таміла.

Жінка запевнила, що продукти по електронному Сертифікату отримали швидко. Поїздку в АТБ поєднали з вирішенням інших справ у Житомирі, бо в Пулинах супермаркету не має. Адміністратор швидко розібралась в ситуації, пояснила і все було добре. Таміла Лебідь зізнається, що допомога була доречною. Адже її чоловік, Сергій, пересувається на візку, має 1а групу інвалідності та постійно потребує засобів гігієни.

Однак хвороби не заважають подружжю вести активний спосіб життя! Таміла Лебідь отримала вищу освіту у Відкритому міжнародному університеті розвитку людини «Україна», де вона опанувала фах перекладача іноземних мов. Найбільше жінка кохається в англійській, а також вільно читає німецькою та французькою. Мови намагається не забувати, бо життя непередбачуване.

Також Таміла з Сергієм планують зареєструвати громадську організацію, документи якраз у стадії реєстрації. У планах: проведення культурно-мистецьких заходів, майстер-класів, наприклад, з виготовлення шоколаду; допомога та робота з людьми з інвалідністю; тема доступності в громаді. Тим паче, що досвід є, бо коли приїздять представники громадських організацій людей з інвалідністю, жінка допомагає організовувати зустрічі. Пані Таміла вже замислювалась про фінансування, націлена писати гранти для залучення додаткових коштів. Цікавиться життям та досвідом інших, намагається долучатися до zoom-зустрічей, які проводить Національна Асамблея людей з інвалідністю України.

***********

Ця ініціатива стала можливою завдяки щедрій підтримці американського народу за підтримки Агентства США з міжнародного розвитку згідно з угодою про співпрацю з Partnerships Plus під номером 7200AA18CA00032, яка фінансується з 28 вересня 2018 року, та реалізується Інститутом досліджень і навчання JSI у відповідності до угоди під номером PP-EI-001 з Momentum Wheels for Humanity.  Зміст є відповідальністю Національної Асамблеї людей з інвалідністю України і не обов’язково відображає погляди USAID або уряду Сполучених Штатів.