В Житомирі відбувся семінар «Інвалідність та суспільство»

В Житомирі відбувся семінар «Інвалідність та суспільство»
21 Грудня 2012
Друкувати цю новину

Лариса Байда

Житомирська обласна громадська організація людей з інвалідністю «Молодь. Жінка. Сім’я.» є членом «Мережі на підтримку інклюзії. Школа для всіх», яка була створена в рамках реалізації україно-канадського проєкту “Інклюзивна освіта для дітей з особливими потребами в Україні». 12 грудня 2012 року в межах діяльності  Мережі  в м. Житомирі відбувся семінар «Інвалідність та суспільство» для директорів шкіл, викладачів, представників виконавчих органів влади та депутатського корпусу: районної, міської, обласної ради, представників громадських організацій. На семінарі учасники ознайомились з існуючими підходами до питань інвалідності, інклюзивного навчання, міжвідомчої координації та наданням інтегрованих послуг, питаннями архітектурної доступності навчальних закладів.

семінар

У семінарі взяв участь профільний заступник міського голови Олександр Бочковський, який задовго до семінару сказав: «….. що я би хотів навчитись і дізнатись, що таке інклюзивна освіта, бо це нове у нашій системі освіти, хоча маємо невеличкий досвід співпраці з італійцями.» Зважаючи на зайнятість посади, Олександр Миколайович, кожної вільної хвилинки брав участь у семінарі.

Байда Лариса Юріївна, начальник відділу Національної Асамблеї інвалідів України, координатор компоненту «Соціальна політика» українсько-канадського проєкту «Інклюзивна освіта для дітей з особливими потребами в Україні» розповіла багато цікавих, незвичних, для широкого загалу, речей пов’язаних з інклюзивною освітою. Азін Володимир Олександрович, провідний спеціаліст Національної Асамблеї інвалідів України, консультант українсько-канадського проєкту «Інклюзивна освіта для дітей з особливими потребами в Україні» висвітив питання доступності навчальних закладів і потребу створення сприятливих умов для навчання дітей і молоді з інвалідністю. Пан Дмитро, провідний спеціаліст НАІУ, технічно забезпечував діяльність семінару.

Початок семінару був досить цікавий, повне нерозуміння, у більшості учасників семінару, йшли почути якість нові методики і напрацювання. Але те, що школа має бути архітектурно доступна і всі життєво необхідні місця,  ніхто про це не думав і не уявляв. Друга частина семінару відбувалася більш жваво, Лариса Юріївна, сконсолідувала учасників, відбувся відкритий діалог між учасниками і тренерським складом.

Освітянам розповіли пор необхідні речі простими словами. Марія Левченко – директор приватної християнської ЗОШ «Всесвіт» поділилася своїми враженнями з почутого семінару, що незвичайний семінар, цікавий своєю простотою і доступністю про складні  і необхідні речі. Пані Марія і її колеги вже мають досвід і бажання працювати з дітьми з інвалідністю. У школі навчається десять діток з інвалідність різних нозологій, в тому числі двоє хлопчаків які пересуваються на інвалідних візочках, щодня, відвідують школу з задоволенням. Пані Марія розповіла, що ми вже давно навчаємо дітей з інвалідністю за власним бажанням і власними зусиллями, але нещодавно дізналися, що це є інклюзивна освіта. Наші діти разом з усіма навчаються, працюють, беруть участь у всіх заходах, вони рівні з усіма.

Всі учасники дякували за отриману літературу і з цікавістю її розглядали. Представники управління освіти міської ради поділяться інформацією з керівниками учбових закладів 1-3 рівня акредитації  з приводу впровадження інклюзивної освіти в Житомирській області.

Наш захід, цього разу, пройшов в Богунській районній раді міста Житомира, де нас гостинно і затишно прийняли голова ради Людмила Янушевич і заступник  ради Олена Слободянюк, які теж взяли участь у заході.

В кінці заходу учасники поділились своїми враженнями і сподіваннями на майбутню співпрацю.

Неля Ковалюк,
представник НАІУ в Житомирській області

  Новина має такі "мітки":
  Категорія: