В країні гостро стоїть проблема заміни підйомників.
Із близько ста тисяч житлових ліфтів країни майже половина відпрацювала свою чверть століття, передбачену строком експлуатації.
ТСН повідомляє, що інваліди та пенсіонери у столичних квартирах не можуть вийти на вулицю взагалі – їхній ліфт уже три місяці ніяк не відремонтують:
“Були навіть такі бригади, що тільки й пиячили”, – каже один з них.
А ось на камеру бригада не пиячить, а сумлінно працює. Кажуть, що ремонт затіяли капітальний. Утім, коли вони його закінчать – самі не знають. Журналісти йдуть питати в чиновників. Показують, як ремонтують, а також будинки, де не ремонтують узагалі.
“У києві та області є ліфти, які відпрацювали уже два терміни служби. Більше третини потребує заміни, модернізації”, – каже керівник інспекції теруправління держгірпромнагляду Києва та області Олексій Степаненко.
По всій країні статистика ще гірша. Відпрацювали своє майже половина ліфтів, кажуть у Держгіпромнагляді. І нарікають на фінансування та бездіяльність місцевих органів влади:
“Ще у 2003 році Кабінет міністрів зобов’язав міські і обласні органи влади розробити регіональні програми заміни ліфтів. Але ці програми практично не виконуються. Тут ми вбачаємо з боку органів місцевої влади недоопрацювання і небажання займатися цією проблемою”, – запевняє заступник голови держгірпромнагляду України Степан Дунас.
Київська влада наприкінці минулого року пообіцяла у 2013-му замінити чи модернізувати кілька тисяч ліфтів. Кошти на ліфти обіцяють знайти хоч із повітря.
“Тільки в рамках кіотського протоколу цьогоріч поміняємо 1000 ліфтів”, – каже заступник керівника головуправління житлово-комунального господарства КМДА Володимир Боженов. Решту, кажуть, підкине Кабмін.
Проблему старих підіймачів у Києві сподіваються вирішити за 5 років, резюмують представники влади.
ТСН