Громадська безпека залежить від багатьох факторів – наскільки ефективно може реагувати поліція та служба надзвичайних ситуацій, чи достатньою мірою враховані потреби конкретної громади й уразливих груп населення, чи існують механізми розв’язання конфліктів у громадах. Ці та інші питання розглядалися цими днями на Регіональному форумі з громадської безпеки та соціальної згуртованості в Донецькій та Луганській областях.
«Покращення відчуття соціальної безпеки, свобода від страху і від бідності вкрай важливі для розвитку суспільства. За останні 10-15 років кількість воєн зменшилася, разом з тим соціальна напруга у світі зростає. Важливе широке залучення різних верств суспільства до обговорення і прийняття рішень. Наприклад, статистика свідчить, що коли жінок залучають до обговорення, рішення мають більш довготерміновий характер», – зазначив Рустам Пулатов, Спеціаліст ПРООН з питань громадської безпеки та соціальної згуртованості.
Не менш важливим фактором є врахування потреб уразливих громадян, зокрема маломобільних та людей з інвалідністю. Для подолання фізичних, просторових, інформаційних і ментальних бар’єрів, а також для забезпечення доступності послуг та гнучкості їхнього надання залежно від різноманітних потреб громадян ПРООН пропагує використання принципів універсального дизайну.
На Форумі було представлено досягнення різних учасників, що займаються різноманітними аспектами громадської безпеки. Серед успішних практик було згадано про функціонування понад 500 центрів безоплатної правової допомоги; заходи, спрямовані на покращення роботи поліції, зокрема використання мобільного додатку 102, реалізація проєкту «Безпечний будинок» у Маріуполі; використання нових технологій для покращення реагування служб МНС; ініціативи ПРООН із місцевої медіації для пошуку конструктивних підходів до вирішення конфліктів у громадах; 2 хвилі локальної медіа-школи, де йшлося про особливості висвітлення чутливих тем у ЗМІ, таких як гендерно-обумовлене насильство, тощо.
До участі у Формі були залучені представники активних груп та організацій громадянського суспільства, представники влади, правоохоронних структур та суддів, активна молодь, представники ЗМІ, соціально-відповідального бізнесу та міжнародних організацій, представники Донецької та Луганської областей, що брали участь у навчальних візитах та тренінгах аб, отримали грантову підтримку за напрямком роботи ПРООН “Громадська безпека та соціальна згуртованість”.
На основі триденних обговорень на Форумі експерти ПРООН підготують Аналітичний звіт із рекомендаціями щодо можливостей реалізації ініціатив, спрямованих на покращення безпеки та соціальної згуртованості на Донбасі.
За інформацією зі сторінки ФБ ПРООН в Україні