Українські паралімпійці стали третіми в другий день змагань у Ріо

10 Вересня 2016

Яскраво, потужно і просто неймовірно виступила національна паралімпійська збірна команда у другий день змагань – 9 вересня. Тільки за сьогодні українцям вдалось взяти 17 високих нагород, серед яких  – 6 золотих, 5 срібних та 6 бронзових нагород та вибороти у загальному рахунку 26 медалей – 7 золотих, 6 срібних та 13 бронзових нагород. Крім того, у другий день змагань паралімпійцям вдалось скакнути з 9 сходинки на 3 у заліку за кількістю золотих нагород, а також національній збірній команді України вдалось утримати третю сходинку за загальною кількістю медалей, уступивши лідерам – команді Китаю (20 золотих, 17 срібних та 12 бронзових нагород) та Великобританії (12 золотих, 6 срібних та 9 бронзових нагород).

День був рекордним – 3 рекорди світу, 2 – Європи та 1 паралімпійський рекорд. Причому, рекордність українців була неймовірною: ще зранку легкоатлет з Миколаївщини Ігор Цвєтов встановив світовий рекорд, що був встановлений ще на Паралімпіаді в Пекіні-2008 китайцем Янг Сеном, покращивши його на 7 секунд (був 12.29, став – 12.22). Цікаво, що увечері, на фінальних змаганнях, майже повторив цей результат (12.31), виборовши золоту нагороду.

Неймовірно сильно, як завжди, виступив у найважчому класі спортсменів на візку Бойко Геннадій (також з Миколаївщини), подолавши дистанцію 100 м на спині за 2:08.01 і побивши свій же світовий рекорд, який був встановлений на чемпіонаті Європи в Португалії в 2016 року.  Попередній рекорд Геннадія – 2:23.75.

Тотально незрячий Залевський Дмитро (Донецька обл.) виборов золоту нагороду і встановив світовий рекорд на дистанції 100 м на спині, побивши попередній рекорд світу, що був встановлений в Пекіні в 2008 році китайцем Янг Бозуном, покращивши його на 1 секунду і 8 сотих (був 1:07.74, став – 1:06.66).

Рекорди Європи встановили також плавці  – харків’янин Крипак Максим (дебютант Ігор-2016) на дистанції 50 м вільним стилем у класі S10 (23:33) та відомий всьому світу дворазовий чемпіон та дворазовий срібний призер Паралімпіади в Лондоні та чемпіон Паралімпіади в Ріо Богодайко Євгеній з Полтавщини.  Богодайко Євгеній уступив чемпіону із Китаю Пан Шіюну на дистанції 50 м вільним стилем клас S7 29 сотих секунди.

Паралімпійський рекорд також був встановлений у плаванні киянкою Істоміною Катериною на дистанції 100 м батерфляй у класі S8, яка виборола золоту нагороду у цьому виді програмі з результатом 1:09.04. Лише 44 сотих секунди їй не вистачило до встановлення на цій дистанції світового рекорду.

Всього за другий день змагань:

• У дзюдо: 1 золота, 2 срібних та 1 бронзова нагорода;
  • У легкій атлетиці – 1 золота медаль;
  • У кульові стрільбі – 1 срібна;
  • У плаванні – 4 золотих, 2 срібних та 5 бронзових медалей.

Всього взяло участь у змаганнях другого дня – 77 паралімпійців, які представили 9 видів спорту – легка атлетика, плавання, теніс настільний, дзюдо (всі чотири спортсмени в різних категоріях отримали нагороди різного ґатунку), стрільба кульова, пауерліфтинг, веслування академічне, велосипедний спорт, волейбол сидячи (жінки).

Неймовірною за шквалом емоцій була у кінці дня завершальна гра волейболісток, які у своїй підгрупі боролись з командою Нідерландів. Наші красуні тримали у напруженні усіх своїх вболівальників та фанів і просто “вирвали” перемогу з неймовірним рахунком у 5 сетах – 3:2 (109:99).

Окремо вразила атмосфера підтримки українських паралімпійців на усіх змагальних майданчиках Паралімпійського Ріо. Кожен із рекордів, кожна із медалей мала надзвичайну підтримку серед глядацької аудиторії, яка в більшості складалась із місцевих жителів. Вражає момент, коли під час фінальних змагань із дзюдо за золоту нагороду серед жінок у ваговій категорії 57 кг україночка Черняк Інна змагалась зі спортсменкою з Бразилії Лусія Де Сільва Тейшейра Араужо і виборола золото, глядацька зала шквалом оплесків та неймовірних емоцій підтримала нашу спортсменку і її неймовірно красиву перемогу.