Для психічних хворих немає грошей на ліки. У київських психоневрологічних диспансерах бюджет урізали у півтора раза. Тепер, людини з інвалідністюм, які за законом мають лікуватись безкоштовно, медикаменти доводиться купувати самим. Лікарі кажуть – коштів бракує через вибори та Євро-чемпіонат. Чи так це, з’ясовувала Ольга Чепіль.
Ці вишиті картини – для Віти – цілий світ. Бісер до ниточки, ниточка до бісеру – і так плине її життя. У свої 18, дівчина не має друзів і не виходить з дому. Бісер – єдине, що утримує її увагу.
Лариса Вертай, мама Віти:
– Если вам честно сказать, я даже не знаю, как она выжила.
Частина мозку на томограмі, яку тримає мама, повністю біла. Через патологію у Віти паралізована нога та рука.
– Вот эти препараты, нам нужно по две упаковочки, вот одна стоит 191 гривну. Вторая – 60. А нам нужно по две.
700 гривень щомісяця. Стільки треба, щоб Віта могла жити далі. Вона, як інвалід, за законом має право на безплатні ліки. Їх, виписували у психоневрологічному диспансері. Але зараз це робити перестали, каже мама. Виправдовуються браком грошей.
– Как мне сказали, это проблема везде. Вот такого финансирования. Почему? Ну не понятно почему.
У диспансері не заперечують – закон порушують. Причому, у всіх 5 таких закладах столиці. Скарги від пацієнтів у головного лікаря лежать стосами. Але безрезультатно. Їм грошей не додали міські урядовці. Бюджет урізали в півтора раза.
Наталія Волжева, головний лікар психоневрологічного диспансеру № 5:
– На 400 хворих – 2000 тисячі гривень. Які тут 700 гривень на одного. Звідки вони взялися? Їх не має. Їх не може бути з цим бюджетом.
Чому цього року грошей на психічних хворих так мало, у міському управлінні охорони здоров’я головному лікарю пояснили так.
– Дві такі події як Євро-2012 і така подія вибори – вони значно зменшують кількість грошей на медицину.
Ті, хто точно знають відповідь, сидять ось у цих кабінетах. Це чиновники управління охорони здоров’я міста, і профільного міністерства.
Ольга Чепіль, кореспондент:
– Та замість інтерв’ю наживо, відповідальні за ліки понаписували нам ось такі листи. Зокрема Управління охорони здоров’я каже, що “на утримання диспансерів цього року виділило навіть більше ніж у минулому”. Хоча, ключовим слово тут саме є “утримання”. Збільшились видатки на зарплату, на комунальні послуги, а от про медикаменти тут не сказано нічого.
Ольга Чепіль, Сергій Єрьоменко, Новини, Телеканал “Інтер”
Подробности-ТВ