Участь НАІУ у процесах прийняття рішень: засідання Міжвідомчої комісії щодо допомоги журналістам

Участь НАІУ у процесах прийняття рішень: засідання Міжвідомчої комісії щодо допомоги журналістам
30 Жовтня 2024
Друкувати цю новину

Нещодавно представники Національної Асамблеї людей з інвалідністю України (НАІУ) взяли участь у засіданні Міжвідомчої комісії з питань виплати одноразової грошової допомоги журналістам, які загинули або зазнали поранень під час виконання професійних обов’язків. Засідання відбулося під головуванням Олега Наливайка, голови Держкомтелерадіо України, за участю представників центральних органів виконавчої влади, таких як Міністерство охорони здоров’я та Міністерство соціальної політики.

Робота журналістів під час війни: виклики та ризики

“Робота журналіста під час війни надзвичайно важлива. В таких умовах вона стає дедалі небезпечнішою, особливо коли мова йде про роботу на територіях ведення бойових дій. Багато журналістів добровільно стали військовими кореспондентами та з ризиком для життя, безпосередньо з місця подій розповідають всьому світу про цю жахливу, руйнівну реальність. Але на жаль багато журналістів також потрапляють у ситуації, коли втрачають життя або отримують поранення та, як наслідок інвалідність.”

Закон України «Про державну підтримку засобів масової інформації та соціальний захист журналістів» передбачає низку гарантій для журналістів у разі таких ситуацій. Зокрема, журналісти мають право на одноразову грошову допомогу у розмірі 50 прожиткових мінімумів, встановлених для працездатних осіб, у разі поранення (контузії, травми або каліцтва), отриманих під час виконання професійних обов’язків.

Підсумки засідання: рішення та рекомендації

На засіданні було розглянуто випадок, коли журналіст отримав поранення під час виконання службових обов’язків, і за результатами обговорення було прийнято позитивне рішення щодо виплати допомоги.

Водночас Комісія виявила прогалини у законодавстві та вирішила ініціювати внесення змін до підзаконних нормативно-правових актів, щоб привести їх у відповідність до чинного законодавства. Крім того, було ухвалено рішення звернутися до відповідних органів для уточнення питань, що стосуються забезпечення прав журналістів, які отримали поранення.

Актуальність змін у законодавстві

Вчасне виявлення та усунення існуючих колізій в законодавстві з практичної точки зору – часто відіграє вирішальну роль у житті людей. НАІУ, як громадська організація, продовжує активно брати участь у формуванні державних політик, спрямованих на захист прав людей з інвалідністю та їх належну реалізацію.

 

Інформацію розміщено в рамках реалізації проєкту «Криза в Україні: Реагування та відновлення з урахуванням потреб людей з інвалідністю (2-га фаза)», який реалізується Національною Асамблеєю людей з інвалідністю України у співпраці з Європейським Форумом з питань інвалідності (European Disability Forum, EDF) та Християнської місії незрячих (CBM).